Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@zartysieskonczyly: Się śmiejecie, ale na przykład do mnie bardziej przemawia porównanie do konkretnego przykładu, jak powierzchnia Watykanu. Gdy mi piszą, że wyspa ma powierzchnię 2137 m², albo odległość między miastami to 1488 km, to nie wiem czy to dużo czy mało. Nie mam jakiegoś takiego zmysłu do szacowania i sądzę, że wielu ludzi ma tak samo.
@tytjan17 no i masz rację. O ile wyśmiewanie się z jednostek imperialnych ma swoje uzasadnienie (chociaż stopa czy cal- jakieś 1/4 palca; też czasem mogą się przydać), to wyśmiewanie się z basenów czy stadionów jest nieuzasadnione. Czasy się zmienily i już mało kto robi w polu żeby wiedzieć jak wygląda hektar, ale każdy ogląda telewizję i wie jak wygląda boisko czy basen olimpijski.
@tytjan17 ja w tej chwili nie mam pojęcia czy to dużo czy mało bo nie wiem jaką powierzchnię ma Watykan gdyby były kilometry kwadratowe to od razu byłoby wiadomo o co chodzi przynajmniej tak mi się wydaje i myślę że duża część ludzi którzy mają cokolwiek wspólnego z cywilizowanymi jednostkami (np jeżdżą samochodem z licznikiem w kilometrach) ma podobnie
Ps to nie jest przytyk do twojego punktu widzenia bo skoro dla ciebie