Wpis z mikrobloga

1. Wciel się w turystę w swoim mieście. Weź przewodnik po swoim mieście/regionie i otwórz go na losowej stronie. Jedź w to miejsce i nawet jeśli je doskonale znasz - postaraj się na nie spojrzeć jak człowiek przyjezdny. Może odkryjesz coś nowego.
2. Zrób własny zielnik doniczkowy z ziołami do kuchni.
3. Przeczytaj książkę z zieloną okładką. Napisz krótką recenzję.

Okładka posiada zieleń, więc mam nadzieje że się liczy :)

"Zjedz tę Żabę" to książeczka napisana przez kota sprzedaży Briana Tracy'ego - jednego z najlepszych handlowców i mówców na świecie. Chociaż tytuł może wydawać się obrzydliwy - to jeśli zastosujemy się do głównej myśli książki, czyli tytułowego zjadania owej żaby - to żadne wyzwanie/zadanie nie będzie nam straszne.

Książka wewnątrz swojej niewielkiej objętości zawiera 21 metod, które mogą nam pomóc w życiu osobistym oraz zawodowym, a większość z nich skupia się na umiejętnym operowaniu czasem, gdyż czas to jedyna rzecz, której nie możemy kupić.

Ogółem jest to świetna książka i pomogła mi ona zwalczyć kilka żab skaczących po moim biurku, a nieraz są one strasznie paskudne. Do większości wskazówek z książki zaczynam się stosować, i efekty powoli widać.

Książka jest praktyczna, krótka i będę do niej wracał, gdyż książki przeznaczone do rozwoju osobistego lub biznesowego wymagają aktywnego czytania, robienia notatek i ponownego czytania, aż wiedza, której się nauczysz, stanie się częścią ciebie. Dodatkowo dokupiłem sobie audiobooka i sobie ją słucham podczas jazdy, by spamiętać wszystkie niezbędne techniki, kiedy czuję, że zalegam z niektórymi zadaniami. Inne książki tego autora ("Psychologia Sprzedaży", "Negocjacje", "Zarządzanie sprzedażą") sprawiły, że od początku tego roku widzę u siebie progres w życiu zawodowym.

#mirkowyzwanie
Pobierz
źródło: comment_1621504566dHQFNHjrtrL6Gss1vUPTtp.jpg
  • 1