Wpis z mikrobloga

@bero33bb btw czemu jak ktoś robi reballing to używa tego gówna bez ołowiu? Przecież taki serwis to #!$%@? a nie serwis. Z grubsza taki reballing jest #!$%@? warty bo kulki za jakiś czas puszcza i tak.
@korni007: ktoś używa? z tego co widzę to raczej większość serwisów (przynajmniej co są na YT) używa do napraw tylko ołowiowej. Ja tutaj też wymieniłem pamięci na takie z kulkami ołowiowymi (Samsung GC = ołowiowe).

Natomiast w opisie dałem że trudniej naprawiać sprzęty z cyną bezołowiową, bo jest wymagana wyższa temperatura wylutu, i np. ten mój mały preheater słabo sobie poradzi z rozgrzaniem takiej płyty do odpowiedniej temperatury. A np. wymiana
@korni007: tak, dyrektywa RoHS w 2006 roku tego zakazała. Ale w skrócie chodzi o dystrybucję sprzętu, czyli w sklepie nie kupisz laptopa lutowanego ołowiowo. Natomiast naprawiać cyną ołowiową, czy kupować sobie ołowiowy sprzęt do warsztatu to każdy może. Nie jestem w 100% pewien jak to prawnie wygląda, ale taka jest praktyka i nikomu się jeszcze przez to raczej nie stało. Były też jakieś wyjątki od dyrektywy dla urządzeń medycznych czy lotnictwa