Wpis z mikrobloga

Ale już mogą sobie zacząć zbierać na wkład własny. I w Gdyni wg artykułu zajmie im to 16 lat.


@WroTaMar: ok ale pytanie czy winny rynek czy nieogarnięci ludzie którzy przez 16 lat będą zarabiać 3k na rękę?
I pomijam, że wg tej tabelki przychodów i wydatkow to na kredyt ich nawet nie stać więc wracamy do mojej pierwszej tezy
mmmmm, ekspedientki tyyyyyle zarabiajo


@Tuppence_Beresford: dajesz jako przyklad ogłoszenie jakiegoś gówno butiku (pewnie sklepu na bazarze) gdzie szukają na pół etatu kogoś bez praktycznje żadnego doswiadczenia czy umiejętności . Byś się bardziej postarał.
@Cypselus ja nie wiem czy żyję w innym kraju czy co, ale znam niewiele osób spoza IT które zarabiają 3k netto, serio. Tylko jak wchodzę na wykop to każdy tu jest bogaczem, 15k na łapę itd. Ludzie z 5k na łapę robią potworne nadgodziny rzędu 60h w tygodniu. Taka jest rzeczywistość w tym kraju.
@WroTaMar: ceny to tam nic - SKROMNE życie kosztuje tak 5,5k xD chciałem odwiedzić Gdańsk na kilka dni, ale chyba taniej wyjdzie Dubrownik, skoro tam mają takie koszty życia xD
@Tuppence_Beresford: Ale nie bardzo wiem co ty chcesz teraz udowodnić. Idź sobie do sieciówki typu Lidl, dostaniesz ze 2500-2600 na rękę na start + benefity.

Cały sęk w tym, że wychodzicie z założenia iż panią kasjerkę z mężem kasjerem (którzy przez 16 lat nawet podwyżki nie załapią) MUSI być stać na mieszkanie ot tak. A po prostu tak świat nie działa.
@Cypselus: ale lewaków #!$%@?ło w tym wątku XD dokładnie, mieszkanie (jeszcze w centrum) zdecydowanie nie jest dla ekspedientki sklepu spożywczego. Są grupy ludzi którzy są skazani na wynajem bo nie są wykwalifikowani żeby więcej zarobić. Na ich miejscu zamiast o mieszkanie martwilbym się o utrzymanie pracy bo postępująca automatyzacja skupia się w pierwszej kolejności na takich zawodach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: xD nadal to nie jest 3k na rękę o którym pisałeś. też nie uważam że posiadanie mieszkania to obowiązek, ale patologią jest rynek wynajmu, gdzie dwuosobowy pokój w mieszkniu potrafi kosztować z 1200 zeta. do tego brak mieszkań komunalnych (które na zachodzie są) i ogólnie brak tanich lokali na wynajem sprawia, że wielu ludzi którzy ciężko pracują jest nadal bardzo biedna. jasne zmień pracę, weź kredyt i po prostu przestań
@Cypselus: w sumie to się zgadzam, w byle korpo, w którym biorą po jakichkolwiek studiach, a nieraz czasem tylko po maturze i bez doświadczenia dla juniora jest około 4 brutto i to taka pensja na start. I tam jest straszny przemiał, ciągle brak im ludzi, więc łatwo się dostać.