Wpis z mikrobloga

No i tyle. Moja pierwsza kampania wojny obronnej na modzie Expert AI zakończona w 1941. Wcześniej grałem parę razy Niemcami i Japonią. Mod wydaje się być lepiej przygotowany pod grę państwami Osi, przynajmniej z mojego doświadczenia AI radzi sobie dużo lepiej w obronie niż w ataku. Do tego fatalne sterowanie flotą morską i powietrzną. Nie wiem czy ja w tej kampanii nieświadomie poszedłem w jakiś OP build samolotów ale w połowie 1940 Rzesza nie miała już praktycznie lotnictwa, mieli 100-170 samolotów, wszystko zestrzeliłem z małą pomocą Francji. Ciekaw jestem jakby to wyglądało jakbym po prostu pozwolił Niemcom podbić ten Benelux i Francję i zdesantował się w 1942-43, może przetestuję taki scenariusz w następnej kampanii grając jako USA. W obecnej Operacji Unthinkable raczej robić nie będę bo to by już była formalność.

Ogólnie mod szału nie robi ale i tak warto mieć zasubskrybowany, choćby dlatego, że AI robi lepsze dywizje. Na vanilli to na Barbarossie się po prostu plan odpala i fajrant, z modem na ustawieniach "challenging" tak łatwo nie jest.

#hoi4
Pobierz
źródło: comment_1622670896wRn9h15TUZFmhy0uoLYiUC.jpg
  • 4
@Glassius: Ja tu grałem Anglią. Obronienie się Polską o ile jest możliwe z tym modem to graniczy z cudem, długo Polską nie grałem więc nawet nie wiem zbytnio co ci doradzić bo nie pamiętam na co możesz sobie pozwolić do 39'. Doktrynę chyba trójkę zawsze się do obrony bierze i musisz osobne dywizje do kontratakowania czołgów (np. 4piechoty + 2przeciwpacerne).