Wpis z mikrobloga

Ciekawy wywiad z dyrektorem generalnym Sassuolo Giovannim Carnevalim dla Tuttosport.

Giampaolo, Pirlo czy jakieś zaskocznie?
- Ciągle rozważamy za i przeciw każdej z opcji. Poznacie naszego nowego trenera w ciągu tygodnia. Obecnie tylko na tym się skupiamy. Żeby być szczerym mamy jeszcze jedną kandydaturę.

O powołaniu Raspadoriego:
- W nocy, kiedy ogłoszono oficjalną listę powołanych poczułem niesamowitą dumę. Jestem przekonany, że również nasz patron Squnizi, wielki architekt projektu Sassuolo, również odczuwałby podobne emocje. Raspadori dorastał w naszej akademii i widzieć go na Mistrzostaw Eurpoy reprezentującego naszą kadrę to wisienka na torcie ośmiu sezonów w Serie A. Co więcej, Giacomo dołącza do Locatelliego i i Berardiego. Nie wspomnę, że w składzie są Lorenco Pellegrini, Sensi i Acerbi, którzy przewinęli się przez nasz klub Fantastyczne.

O wartości Giacomo Raspadoriego:
- Jest bezcenny w tym sensie, że nie mamy zamiaru go sprzedawać. Sassuolo skupia się na młodych piłkarzach i Raspadori musi dla nas poświęcić. To samo tyczy się Scamacci. On zostaje na sto procent. Nie chcemy nawet słyszeć żadnych ofert za niego. Zobaczymy co z zawodnikami na których chętni są największe kluby. Jest konkretne zainteresowanie, szczególnie z zza granicy. Locatelli jest jednym z tych piłkarzy.

O tym czy najpierw skończy się Euro czy saga transferowa z Locatellim:
- Euro i powiem wam dlaczego. Mamy nadzieję, że Manuel świetnie się spisze na mistrzostwach. Wszystkie negocjacje chcemy odłożyć po Euro.

O tym czy trafi do Juve:
- Nie ma aktualnie oferty, która by satysfakcjonowała każdego. To prawda, że Juventus już od roku interesuje się Locatellim ale wszystkie konkretne oferty przyszły zza granicy (Zainteresowane są nim City, Chelsea i Real - przypis mój). Jesteśmy na początku negocjacji ale opcja zagraniczna jest prawdopodobna. Jesteśmy otwarci na wszystko i spróbujemy zadowolić Locatelliego, jednakże nie mamy potrzeby by kogoś sprzedawać. Chcielibyśmy sprzedać go nie włączając w transakcję graczy na wymianę. Kiedy przyjdzie jakaś ofertą skonsultujemy ją z nim. Co do Bogi to nie jest to prawda, że chce odejść za wszelką cenę.

O Berardim:
- Mam nadzieję, że spisze się bardzo dobrze na mistrzostwach ale mam nadzieję, że Domenico zostanie u nas. Jest naszym symbole. Jest Tottim Sassuolo.

o tym czy spodziewał się powrotu Allegriego i odejścia Conte
- Spodziewałem się obu wydarzeń. Wiedziałem, że bianconerri będą potrzebować Allegiego i byłem przekonany, że Max z dumą powróci do klubu, w którym wygrał wiele. Odejście Conte było dość sensowne. Prawdziwą niespodzianką był powrót Ancelottiego do Realu. To zaskakujące, ponieważ nie mówiło się o tym ale Carletto jest gwarancją jakości i zna środowisko Realu bardzo dobrze.

o wymarzonym transferze
- Moim marzeniem jest Chiellini. Pasowałby do nas perfekcyjnie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

o Marottcie
Byłem pewien tego, że w połączeniu z Conte sprawią, że Inter znów będzie odnosił sukcesy. Beppe jest jednym z najlepszych menadżerów na świecie

O tym czy jego zdaniem Ronaldo zostanie w Juve
- Raczej tak. Mam nadzieję, że tak. To byłoby bardzo dobre dla całej Serie A

O Mourinho
- Jest topowym trenerem, jednym z najsłynniejszych na świecie. Zwiększy zainteresowanie Serie A. Następny sezon będzie bardzo wyrównany i emocjonujący dzięki wszystkim tym świetnym trenerom.


#pilkanozna #seriea #juventus i #plotkitransferowe #sassuolo
  • 6
@Itun: Dzięki za tłumaczenie, fajny wywiad i coś świeżego w porównaniu do głównego nurtu dyskusji w PL.

Co do Giorgio - tak, w tym sezonie dwie opcje były dyskutowane publicznie - albo Giorgio w Juve jeszcze na rok, albo koniec kariery - podyktowany kontuzjami. Teraz Max wrócił i ponoć powiedział, że chce Giorgio na rok jeszcze.

Co do jego transferu teraz/za rok - niestety ma wielki problem i są nim kontuzje,
@olo1917:
Na Giorgio patrzę nie tylko jako ja piłkarza z ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami, którymi moglby się dzielić. Jak da radę zagrać nawet 1/3 sezonu to będę zadowolony. Patrzę na niego jako gościa, który skończył studia ekonomiczne mimo, że nie musiał i który prezentuje wysoka kulturę. Jest dokładnie takim piłkarzem jakim Sassuolo chciałoby kształcić w założeniach projektu Generacji S. Byłby świetnym wzorem dla młodych. Jego przyjście to byłby też kolejny krok
@Itun: Ale inteligentne wypowiedzi. Sassuolo to jest tak super klubik do wspierania, że hej. Boli tylko, że wzięli tego Giampaolo zamiast Pirlo. Nie rozumiem. Już nawet powrót EDFa byłby sensowniejszy (dla niego samego też, bo może odbiłby się z tej nędzy post-Roma).
@realbs: EDF czy Fonseca byliby moim zdaniem lepszymi rozwiązaniami niż Giampaolo. Przyjdzie wprowadzi 4-3-1-2. Z Berardiego pewnie będzie robił środkowego pomocnika. Muldurowi zabroni podłączać się mocno do ofensywy. Nie widzi mi się to. Za długo czekano aż Italiano skoczny negocjacje ze Spezią. Trzeba było być bardziej zdecydowanym w rozmowach z Pirlo a teraz Andrea chyba spróbuje swoich sił w Evertonie.