Wpis z mikrobloga

@psi-nos: przez to właśnie spierdzieliłem z windowsa. Milion procesów ciul wie po co. Co je odpaliło? W system.d sobie mogę sprawdzić, co to za usługa, mogę dojść - z jakiego pakietu pochodzi.

A nie jak na windowsie: rundll32.exe i #!$%@? (°° albo inny jakiś (zapomniałem nazwy), co jest ich zawsze odpalonych 10 i są identycznie podpisane w liście procesów.
albo inny jakiś (zapomniałem nazwy), co jest ich zawsze odpalonych 10 i są identycznie podpisane w liście procesów.


@dict: To na pewno są procesy, które nie są potrzebne, ale Microsoft je zrobił żeby Ci komputer wolniej chodził. Masz rację.
@kidi1: @Rad-X: powiedz mi, jaki jest generyczny sposób, aby sprawdzić w windowsie, który proces - skąd pochodzi? Który pakiet go zainstalował? A sorry, na windowsie nie macie pakietów, lol. Kiedyś będziecie mieli. No to który "instalator programu"? Dodaj mi jeszcze info, czy jest to usługa, czy proces odpalony jednorazowo.
@dict: Każdy proces możesz kliknąć prawym i otworzyć lokalizację pliko. Później sprawdzić właściwości tego pliku. Jest jeszcze kilka innych sposobów, ale najpierw odpowiedz po kiego grzyba chcesz sprawdzać wszystkie procesy?
na windowsie nie macie pakietów, lol. Kiedyś będziecie mieli.


@dict: Jest dokładnie odwrotnie. Na linuksach rozgaszczają się instalatory rodem z windowsa. Snap, i inne mu podobne.
Każdy soft ze swoją kopią bibliotek. Bo poważni ludzie robią soft, który ma działać, a nie ciągle tańczyć wokół nastu repozytoriów utrzymywanych przez dziesiątki wolontariuszy na 1/8 etatu.
po kiego grzyba chcesz sprawdzać wszystkie procesy?


@kidi1: Chcę mieć możliwość sprawdzenia każdego podejrzanego procesu. Chyba proste. Ale widzę, że przywykłeś już do tego, że się nie da i teraz chcesz mi wmówić, że to jest ok.

Później sprawdzić właściwości tego pliku.


O LOL. właściwości pliku... No ale powiedz no,,który "instalator programu" go zainstalował?
"sterowniki karty dźwiękowej" (lol!), "Sterowniki touchpada" (lol), czy program użytkowy, który zainstalowałem pół roku temu i nie
znajomość z windowsem skończyłeś na windowsie 98 prawda?


@Rad-X: Akurat Windows 98 miał prosty menadżer zadań. Można było ubić wszystkie procesy poza explorer ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ixem: z czego mam się uczyć jak procesy mają zamknięty kod a na forum Microsoftu gdzie zwykle się trafia trudno o profesjonalna odpowiedź. Już to przerabiałem kilka razy i się nic nie dowiadywałem, a umiem sobie radzić z komputerem. Ostatnie mielenie któremu zrobiłem screenshot, może coś podpowiesz co miałem zrobić:
źródło: comment_1622751728PCHfu3yS9Bll07ttWfRhoH.jpg
@Rad-X: Że niby przeszedł na linę w 1998? Żart? Większość linuksiarzy (czyli nie telefoniarzy/androidowców, którzy stanowią 40-42% wszystkich wszechświatowych użytkowników systemów) siedzi na linie, bo dobrze zna windę.
@kidi1: Ale no, wyłączyłem w gpedit i na razie się nie włączył z powrotem. Tylko co zrobić jakbym miał Windowsa w wersji Home, a tam nie ma gpedit? Bo ten klucz w rejestrze DisableAntiSpyware MS już zablokował.