Wpis z mikrobloga

@MirabelleCooper: do ustaw się moimi zdaniem nie nadaje
Czytnik, nawet z mobi zbyt kuleje z prędkością wyszukiwania, skakaniem po przypisach (chyba że chcesz sobie wyświetlić jeden art i patrzeć na niego pół dnia, ale myślę że nie o toć chodzi) itp. A robienie notatek to katorga.

W teorii możesz sobie kupić jakiś czytnik z dużym ekranem, ale to ładnych parę tysięcy.

W praktyce kup sobie jakiś tablet 8/10 cali z dobrym
@MirabelleCooper: Przeformatowanie z chyba typowego A4 na mniejszy rozmiar B7 czy A7 zapełnione tekstem po brzegi - bo mniej-więcej tyle zajmuje, zmierzyłem przed chwilą w PW3 (https://pl.wikipedia.org/wiki/Format_arkusza zobacz "wizualnie") będzie moim zdaniem koszmarem. Tam jest ściana za ścianą tekstu. A na ekranie typowego Kindla masz powierzchnię 1/8 kartki A4. Technicznie się niby da, ale czytelność zero - ja bym poszedł po prostu w większy czytnik, bo za kilka lat skończysz
@ryhu: @MirabelleCooper: kindle nadaje się do ustaw i książek prawniczych problem tylko taki, że nie mogą być w pdf a np kupiony ebook. Wolters Kluwer w księgarni ma od #!$%@? eboków mobi/epub z tekstami ustaw lub komentarzami prawniczymi. A nawet jeśli coś jest tylko w pdf to wystarczy napisać i mobi/epub zostanie przygotowany. No ale o ile ustawę w pdf sobie ściągniesz za darmo to u nich zapłacisz i to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: takie solidne mobi też da się stosunkowo nietrudno zrobić, z tym że moim zdaniem jesteś to gra niewarta świeczki. Osobiście przemęczyłem kilka ustaw czy podręczników na czytniku, ale w czasach gdy można kupić za kilka stówek kupić tablet z amoledem czy dobrym IPSem, to gra jest niewartą świeczki. Kindle jest rewelacyjnym urządzeniem i warto je mieć, ale do tego konkretnego zadania wybrałbym tablet.
@ryhu: Wiesz. Jeśli uważam, że dla mnie nauka na kindlu nie ma sensu bo np w toku nauki trzeba często "kartkować" cofać się do poprzednich zagadnień i dużo wygodniejsze jest to na papierze to nie znaczy to też, że komuś innemu jednak na czytniku nie będzie wygodniej. Rozumiem o co ci chodzi z notatkami i highlitami ale to też nie jest tak, że kindle jest wolny i te notatki i highlity