Wpis z mikrobloga

@ButtHurtAlert: bo to prawda, PiS zły, a Konfederacja jeszcze gorsze. Zawsze trzeba się cieszyć, że ktoś tworzy wolnorynkową alternatywę, dla wyborców konfederacji, która skupia się na czymś więcej, niż batożenie gejów i zakaz aborcji.
Trzymam za rysia kciuki (jak za PSL, holownia, razemkow, SLD, po), bo wszystko lepsze niż pis i konfederacja


@jkarnic: z tym razem i durnymi pomysłami o zabieraniu osobom z 5k netto pół pensji, to bym nie przesadzał xD
@KindGuy: w Szwecji czy w Niemczech Lewica miała jeszcze lepsze pomysły, a z tego co wiem to nie wprowadzili tam powszechnego komunizmu. Nie popieram w tym aspekcie lewicy jakby co, ale rozumiem że dla części Polaków kweste społeczne i większej równości dochodowej są ważne. Brak reprezentowania ich przez Lewicę, dał nam PiS. ¯\_(ツ)_/¯
@jkarnic: jednak jakimś cudem w Szwecji w wyższy próg podatkowy łapią się ludzie zarabiający w przeliczeniu ponad 215 tys. zl. rocznie. W Niemczech wzrost podatku dochodowego zauważy się przy zarobkach powyżej 240 tys. zl. rocznie, a Zandberg dla jakich bogaczy chciał podatki podnieść? Tych powyżej 80 tys. rocznie? Niech zrobi progi jak w Szwecji czy Niemczech, a nie wyskakuje z tak obrzydliwie komunistycznymi postulatami ;)
@Cointreau: Kaczyński przecież kopiuje program chadecji z lat 50. XD Z komunizmem to nie ma w zasdzie nic wspólnego.

I co najzabawniejsze, Adenauera też wyzywano od komunistów. I w zasadzie prowadzono identyczną retorykę przeciw niemu. Ba, nawet Francuzi tak samo komentowali Adenauera, jak dzisiaj Kaczyńskiego.
@AgLagylak to był shitpost xD Jeśli chodziło mi w ogóle o coś konkretnego to tylko o to że Kaczyński się nie nachapał za PRL i potrzebny mu jest jego własny nowy PRL gdzie on rządzi partia a partia wszystkim innym z czego mają być potezne frukta, jeszcze szersze wpływy i inne niematerialne profity.
@AgLagylak gość ma chore ambicje po prostu, nachapac to on się chce władzy i może ten wieżowiec dla prawicowców postawić ale o hajs też nie sądzę że mu chodzi. Chce być emerytowanym zbawca narodu i to robi. Tylko że zbawia wg własnego uznania a nie od tego co trzeba. No i potem musi obstawiać chatę psiarnia a siebie sopem.
Pan naczelnik i PiS takie dobre a płot wokół sejmu budują ¯_(ツ)_/¯
#!$%@?
Tylko że zbawia wg własnego uznania a nie od tego co trzeba.


@Cointreau: A co trzeba?

Mam lepszy pomysł. Po prostu napisz własny program, załóż partię i wprowadź ją do Sejmu. Będziesz mógł wtedy proponować to, "co potrzeba".

Ba, nawet nie musisz wygrywać wyborów, żeby zmieniać ten kraj. Są ludzie, którzy się gromaszą, organizują różne petycje i potrafią oni wstrząsnąć tym krajem. Żeby daleko nie szukać, to projekt ustawy dot. zaostrzenia
przeliczanie walut lokalnych na polskie. Przestałem czytać.

@jkarnic: a co, mnożenie za trudne czy o co chodzi? Mogę Ci każdy z tych poziomów przeliczyć na euro, jeżeli to dla Ciebie za trudne, żeby pokazać Ci średnia zamożność europejczyka, którą opodatkowują w Niemczech czy Szwecji, a chcą te dzbany z razem w Polsce. Sam zacząłeś od porównań europejskich. Ceny mamy europejskie, więc jaki mi napiszesz, że porównanie zarobków w euro nie odzwierciedla
Ceny mamy europejskie


@KindGuy: no właśnie nie mamy cen europejskich, według wskaźników w Polsce jest dość fajny parytet siły nabywczej. Nie przeczę, jestem przeciwny fiskalnemu #!$%@? każdego kto zarabia 5k, ale też liczenie na podatki identyczne jak w Niemczech chyba nie ma szans. Ja to nawet bym poparł duże podatki, ale musiałyby iść faktycznie na inwestycje, a nie na socjal, który uważam w Polsce za zbyt szczodry.