Wpis z mikrobloga

Czasem mnie zastanawia, co z Polską jest nie tak? Mentalny komunizm połowie narodu uszami wypływa...
Artystom się nie chce robić, to opłata reprograficzna.
Allegro nie jest konkurencyjne, to donos do MF, że paczki z Chin bez VAT.

Ostatnio kupowałem zewnętrzną kartę muzyczną na #aliexpress i zapłaciłem koło 17 zł z kosztami transportu. Ta sama karta na Allegro, to ok.50 zł + koszty wysyłki. W sumie 3 razy drożej. Nawet jak mi dowala VAT, to karta prosto z Chin będzie kosztowała ok 21 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio Allegro wierzy, że to sprawi, że ludzie przestaną kupować na chińskich serwisach aukcyjnych. Niestety komuchy z #allegro tak nie bedzie XD. Ciekawe z jakim kolejnym donosem polecicie do PiSu na rodaków?

#polska #biznes #bekazpisu #zakupy #zakupyzchin #panstwozdykty
  • 31
@nietrywialny: to nie jest inicjatywa allegro czy Polski, tylko UE
na allegro masz masę Chinoli i ludzie u nich kupują, a teraz allegro ma dodatkową robotę, bo musi za nich VAT rozliczać, a to zapewne tanie nie jest i raczej wątpię, że ktoś im te pieniądze zwraca
@nietrywialny: nie ma konkurencji bo Allegro odsiewa januszy, olx to kopalnia cebuli i żeby coś tam sprzedać trzeba mieć mnóstwo cierpliwości. Na allegro wystawiasz i sprzedajesz często bez kontaktu.
Vaty nic nie zmienią bo i tak chińczyki będą wysyłać paczki tak żeby ominąć, a jak już to ceny pójdą lekko w górę i z kuponami wyjdzie to samo (ogólnie nie kupuje się bez kuponów a od roku przedmioty za 100zl wychodzą
@nietrywialny: Niewazne kto zglosil, wazne ze to sprawe uporzadkowali. Mimo, ze kupowalem mnostwo z chin i brak opodatkowania bylo "prezentem" nie powinno to powodowac nieuczciwej konkurencji wobec polskich legalnie dzialajacych firm. Dysproporcje ceny allegro <-> aliexpress oprocz oczywistych rzeczy wynikaja rowniez z ilosci ofert. Sprzedawca nie zaoferuje ci ceny 21 pln za produkt jesli jego konkurencja sprzedaje za 50 pln.

Swoja droga pewna epoka sie konczy, drozejacy juan, pewny vat ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nietrywialny:

Nawet jak mi dowala VAT, to karta prosto z Chin będzie kosztowała ok 21 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zapominasz o kosztach jeszcze, 17,80zl jakbyś płacił VAT przy wysyłce pocztowej
@UFC_Jest_W_Dupie:

to nie jest inicjatywa allegro czy Polski, tylko UE


Śmiem się nie zgodzić.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/paczki-z-chin-aliexpress-allegro-poczta,104,0,2414952.html

na allegro masz masę Chinoli i ludzie u nich kupują, a teraz allegro ma dodatkową robotę, bo musi za nich VAT rozliczać, a to zapewne tanie nie jest i raczej wątpię, że ktoś im te pieniądze zwraca


Allegro - Jak zwykle biedny monopolista. Wszyscy go uciskają... XD Poco wpuszczali chińczyków skoro mają problem?

@kliperjk:

Niewazne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nietrywialny:
Przedstawienie do kontroli celnej 8.50zł
Przedstawienie adresatowi dowodu odprawy celnej 6.00zł
Zainkasowanie od klienta należności celnych i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek UC 3.40zł
@UFC_Jest_W_Dupie: Ale tutaj pomaga się monopoliście, więc w czyim "biznesie" jest taki stan rzeczy. Po drugie jeśli to nawet UE pchało ten VAT to stawka tego podatku jest ustalana dobrowolnie przez państwa członkowskie w ramach pewnych limitów. Zatem 23% VAT-tu to w 90% polska inicjatywa, a nie UE.

@Andczej: mógłbym prosić źródło.
Po drugie przy rzeczach, które na allegro kosztują 1000 zł, a na aliexpress 500, to są żadne koszta
@UFC_Jest_W_Dupie:
Po pierwsze
Empik miał w 2019 nieco ponad 5 mln użytkowników, i nie sądze,że nagle w 2020 jest ponad 10.
https://news.empik.com/84735-kolejny-rekordowy-rok-na-platformie-empikcom
OLX miał podobno w 2020 roku ponad 13 mln użytkowników, ale ciężko potwierdzić, wieć powołuje się za wiki
https://pl.wikipedia.org/wiki/OLX
Allegro ma za to 20 mln zarejestrowanych potencjalnych klientów.
https://www.money.pl/gielda/allegro-liczba-firm-sprzedawcow-wzrosla-o-14-do-117-tys-w-i-pol-2020-r-6547572836059265a.html

Jak widzisz OLX brakuje zaledwie 7 mln klientów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) no to faktycznie konkurencja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nietrywialny:

mógłbym prosić źródło.


Serio nie chce mi się wpisywać za ciebie w google i ci podawać linka, wystarczy że sam sobie pezekopiujesz to w google, to nie boli.

Po drugie przy rzeczach, które na allegro kosztują 1000 zł, a na aliexpress 500, to są żadne koszta navet z vatem, bo ciągle jest taniej.


Fajnie, a ja odnoszę się do twojego kontretnego przykładu