Wpis z mikrobloga

Mirki od roku pracuje w banku, wcześniej przez 1,5 roku pracowałem w biurze rachunkowym, jako że praca w banku nie do końca mi odpowiada to online robię kurs rachunkowości zarządczej, no i ogólnie wszędzie kalkulacje i zasadniczo bardzo mi się to podoba (w teorii bo wiadomo jak to z zadaniami) pytanie brzmi jak to wygląda w praktyce i czy ktoś by mi mógł opowiedzieć własne doświadczenia na temat takiej pracy. :)

#ksiegowosc #pracbaza
  • 8
@Bennacchio: rachunkowość zarządcza wygląda tak, że dla 80 % firm nie istnieje, bo księgi prowadzi się tylko żeby rozliczyć z urzędem skarbowym, a w pozostałych firmach robią to praktykanci pod okiem DF, GK.
@zibizz1: raczej marginalny biznes, kiedyś gdy na spółkę czekało się parę tygodni, a np dotacje były na spółkę z historia miło to sens. Teraz raczej dla desperatów. Sam mam parę spółek ale tylko dla znajomych, po co niepotrzebny rozgłos. Lepiej to robić w zaufanym gronie.
@rejend: myślałem że to po to że jak startuje z biznesem na takiej spółce to w KRS jest że firma działa od 5-10 lat. Ale to bardziej pod przekręt niż jako kapitał zaufania.
@zibizz1: No zdaje sobie sprawe, ze "giganty" produkcyjne potrzebuja, a wlasciwie zarząd tych spolek wlasnie takich informacji, ale troche ofert z controllingu jest tylko pytanie na ile tam wiedza z rach. zarzadczej jest niezbedna.