Wpis z mikrobloga

@veldrinn: przykład USA jednoznacznie pokazuje, że choć idea wydaje się słuszna, to rynek weryfikuje i ceny usług zdrowotnych są ogromne i co najmniej kilka milionów osób zostałoby w Polsce wykluczone z opieki medycznej.
Jestem za urynkowieniem ubezpieczenia zdrowotnego. Płacisz składkę i wiesz co masz gwarantowane i w jakim terminie. A nie tak jak teraz, że płacę ok 600 zł składki co miesiąc a jakiś menel nie zapłacił nawet złotówki i obaj mamy takie same prawa w dostępie do służby zdrowia (teoretycznie bo menel się wypieprzy to go od razu wiozą na SOR i od razu TK głowy i ciała, a ty człowieku czekaj 2 miesiące
@Ignacy_Loyola: chyba dawno nie jadles na miescie w warszawie czy tam we wroclawiu albo gdansku xd ceny mieszkan? tez juz niemal takie same w wiekszych miastach a na pewno duzo latwiej uzbierac depozyt. Dentysta tez bardzo podobnie w miastach, w Polsce na wsi bedzie taniej, plus tutaj dentysta ma ceny ograniczone od gory wiec nie zaplacisz wiecej niz x, do tego w Szkocji leki sa 'darmowe'. Do tego wszystkiego mozna tez
Wyjeżdżam, ale nie do Ukrainy czy Bośni tylko Danii albo UK. Albo do Czech, gdzie maksymalne opodatkowanie to 53.5%


@Ignacy_Loyola: Wyjeżdża się nie do kraju, w którym jakieś tam podatki dla jakiegoś bogacza są najniższe, tylko do takiego w którym konkretna osoba zapłaci mniej (względnie zapłaci większe ale więcej za nie dostanie). Dlatego fikcyjna firma w Czechach albo na Litwie była taka popularna dopóki tego nie ukrócono.
Naprawdę nie obchodzi mnie,
@veldrinn: bo tak powinno byc. nie placisz skladek, nie dostajesz nic. ja dodalbym do tego pakiet podstawowy (tanszy ale dluzej czekasz) i pakiet premium (drozszy ale czekasz krocej) - ochrona zdrowia to nie prawo a luksus i przywilej
Albo do Czech, gdzie maksymalne opodatkowanie to 53.5%, powyżej 225 tysięcy złotych rocznie #. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ignacy_Loyola: No, szkoda, że podobnie jak nasz kochany minister finansów zapomniałeś o tym, że tam z bani dostajesz 60% kosztów uzyskania przychodu i podatek jest liczony od 40% zarobku. No prawie cały podatek, bo podstawa składki zdrowotnej i społecznej jest JESZCZE dzielona na pół.

https://www.firmawczechach.pl/kalkulator_podatkowy.html

https://www.firmawczechach.pl/jednoosobowa_dzialalnosc.html
Nie odróżniasz zabierania pieniędzy innym od bronienia swoich przed zabraniem?


@Wezymord: Co? Przecież ty napisałeś, że jak od swoich 30 tysięcy płacisz mały podatek, to ci co zarabiają powyżej miliona mogą płacić 55%, nie przeszkadza ci to. Czyli ci co zarabiają dużo złożą się na takiego biedaka jak ty, który zarabia mało.

Naprawdę nie obchodzi mnie, że w przykładowej Austrii ktoś zapłaci 55% od dochodu powyżej 1 miliona euro rocznie, jeżeli
Co? Przecież ty napisałeś, że jak od swoich 30 tysięcy płacisz mały podatek, to ci co zarabiają powyżej miliona mogą płacić 55%


@Ignacy_Loyola: Nie "Co" tylko "słucham". Rozważając zmianę miejsca zamieszkania biorę pod uwagę warunki jakie sam w nowym miejscu zastanę. Życzę też powodzenia austriackim milionerom jeżeli też zechcą poszukać sobie lepszego miejsca na ziemi.
Mogę nawet podpisać papier, że nie chcę ich pieniędzy.