Wpis z mikrobloga

Pułkownik Wojska Polskiego i armii amerykańskiej, zastępca szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego WP PRL, tajny współpracownik CIA.

Urodził się w rodzinie robotniczej o tradycjach katolickich i związanych z PPS. Syn Anny i Stanisława. Ojciec jego był żołnierzem Miecza i Pługa, podczas II Wojny Światowej aresztowany za działalność konspiracyjną – zginął w KL Sachsenhausen...

Link do znaleziska - 13 czerwca 1930 roku urodził się w Warszawie Ryszard Jerzy Kukliński pseud. Jack Strong, Mewa


Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz [TUTAJ]https://patronite.pl/andrzejwlusek)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #polska #kultura #europa #usa #zimnawojna #zsrr
sropo - Pułkownik Wojska Polskiego i armii amerykańskiej, zastępca szefa Zarządu Oper...

źródło: comment_1623575795UuRch8o2ePrjNRBBjO2dx2.jpg

Pobierz
  • 58