Wpis z mikrobloga

Planuję odwalenie #smarthome. No i jest kwestia ogarniania elektroniki. O tyle dobrze, że mam w jednym miejscu wszystkie możliwe włączniki do salonu, kuchni i korytarza (puszka jedna obok drugiej).
Zastanawiam się nad opcjami zdalnego dostępu do tego. Teraz są tam włączniki wstawione przez developera, najpewniej zastąpię je tabletem do obsługi całego mieszkania, ponieważ dojdzie jeszcze kontrola termostatów, zasłon, jakości oświetlenia i podświetleń.

Pytanie co będzie najwygodniejszym rozwiązaniem w to miejsce - sonoffy czy coś innego?

Zależy mi na dość uniwersalnym dostępie i raczej małym zapotrzebowaniu na miejsce, chociaż to da się pogodzić przy rozsądnych rozmiarach.

Z 6 kanałów do obsługi tam będzie z tego co widziałem. Biorę od Mirków i Mirabelek po plusie i słucham Państwa.
Wrzucam fotkę montażu przed i po wciśnięciu przełączników.
#smarthome #elektronika #cotenerdyniewymyslatojanawetnie
źródło: comment_1623602550oxW0MbJM8NmZ8cCU8jfB8K.jpg
  • 8
kilkadziesiąt lat przyzwyczajenia.


@dran2: 25 lat na świecie żyję, a Ty mnie tak postarzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Właśnie nie wiem czy chcę się bawić w fizyczne przyciski, zbyt leniwy jestem. I tak to pewnie finalnie z mikrofonem zepnę i smartfonem + tabletem w miejscu przycisków.

btw da się tak spiąć sonoffy żeby jednocześnie potrafiły ogarniać i wifi i fizyczny przycisk i zmianę stanu?

@piotreeek: Dzięki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wyrewolwerowanyrewolwer: zrobiłem kilka tylko zdalne, bez fizycznych. Szybko powróciłem do klasyki. Jednak czasem robisz klik w sekundę, nie musisz mówić wyraźnie, szukać telefonu, podchodzić do centrum sterowania. Jakiś lag, choćby pół sekundy z czasem też zaczyna cie denerwować.
btw da się tak spiąć sonoffy żeby jednocześnie potrafiły ogarniać i wifi i fizyczny przycisk i zmianę stanu?


@Wyrewolwerowanyrewolwer: Do tego służą, to domyślny tryb pracy takich przekaźników. Fizyczny przycisk to odruch, jak nie twój to gości albo domowników. I można go użyć bez patrzenia. Już nie mówiąc o tym że zostaniesz po ciemku jak ci sieć w domu padnie. Tablet możesz mieć swoją drogą.
Jak chcesz mieć dużo rzeczy to
jak nie twój to gości albo domowników


@dran2 Człowieku, przecież ja mam konto na wykopie!

Ale ok, słuszny punkt, przemyślę jednoczesne wsparcie dla fizycznych przycisków - dzięki.
Z tym tabletem chodzi mi o zamontowanie go w jednym miejscu żeby był na stałe żeby móc obsługiwać rzeczy z ui.