Wpis z mikrobloga

@Kielek96: Nie jest to jakieś mocne zaskoczenie, populizm w ujęciu skrajnie ideologicznym już od dłuższego czasu siedzi w słit spocie, gdzie ich elektorat jest na tyle liczny że "są" w polityce, ale nie mają na nią żadnego wpływu.

Te ~10% brzmi konkretnie, ale przestaje tak brzmieć gdy zdasz sobie sprawę że tak mizerny wynik wykręcił jeden z głównych "heavy hitterów" Konfederacji. Gdyby tyle zyskał jakiś randomowy no-nejm, no to faktycznie tragedia
@Kielek96: Fajny fikołek.

prawie 10 procent mieszkańców Rzeszów uważa że batożenie gejów jest spoko

Bezpieczniej jest powiedzieć:

prawie 10 procent mieszkańców Rzeszów głosowało na człowieka który mówił, że za stosunki homoseksualne karałby batożeniem


Masz jakąś ankietę od mieszkańców Rzeszowa?
Myślałem, że #neuropa jest lepsza w fact checking, bo #4konserwy słabo to idzie.
@Kielek96: A mnie to w sumie nie dziwi, zakładając to że pandemia tylko wzmocniła zjawisko szuryzmu i że mimo wszystko to jednak dalej podkarpacie gdzie takie twory jak PiS czy Konfa zawsze mają największe poparcie to taki wynik mnie nie dziwi. Z jednej strony troche przerażające, z drugiej jednak nie, bo w najbliższych latach raczej nie mają co liczyć na dużo więcej, a Braun to praktycznie czołowa postać Konfy, martwić to
@Kielek96:
- Tak Braun jest szokujący w wypowiedziach i może nawet jest niebezpieczeństwem. Tu się zgadzam.
- Może to była satyra z Twojej strony, ale niekoniecznie ktoś kto głosował na niego musiał o tym fakcie wiedzieć. Może głosował na Brauna choć nie popiera batożenia jako kary, np. z innych przyczyn jak wizja rozwoju miasta, nie lubił reszty kandydatów, etc.

Tak trochę autystyczny wysryw z mojej strony, ale bądźmy ostrożni w takich
Pomijając radykalizm Brauna, przecież ta wpowiedź o batożeniu gejów nie była na poważnie.


@IdillaMZ: Przecież była. Oglądałem ten odcinek i pamiętam, że prowadzący jeszcze dopytywał Brauna, czy na pewno miał na myśli to, co powiedział. Nie tłumacz się za Brauna, skoro on sam tego nie robi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kielek96: Prawie 10% nie mieszkańców ale uprawnionych do głosowania którzy poszli na wybory. A to dość spora różnica bo chyba nie było jeszcze nigdy 100% frekwencji w dużych wyborach jak właśnie w mieście wojewódzkim.
@Kielek96: Nie prawie 10%, bo to tylko sondaż oraz nie wszystkich mieszkańców.

Braun zdobył 7296 głosów co daje 9,15% wśród trochę ponad połowy tych, którzy zechcieli wziąć udział w wyborach (frekwencja 54%).
W odniesieniu do wszystkich zameldowanych, bez rozróżnienia na posiadane prawa wyborcze, to już tylko 3,7%, a biorąc pod uwagę faktycznie zamieszkałych jeszcze bliżej 3%.
Nawet porównując do liczby uprawnionych daje wynik 4,9%. To nawet poniżej progu, gdyby potraktować to
przecież ta wpowiedź o batożeniu gejów nie była na poważnie.


@IdillaMZ: Jak najbardziej była na poważnie. Zanim wyskoczył z pomysłem batożenia, to przez dobre 15 minut #!$%@?ł o tym że trzeba bronić dzieci przed homoseksualistami.

...] To jest przerażająca norma, nie żadnego tam gejostwa, nie żadnej odmienności seksualnej, tylko norma polowań starszych gości na młodzieniaszków. I jeżeli my w szkole jeszcze będziemy to przedstawiać, będziemy opowiadali o tym jakieś fantasmagorie o