Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Może ktoś podrzucić jakieś nieoczywiste, ale warte zainteresowania atrakcje tak w promieniu 100 km od Opola? Najchętniej bez wjeżdżania do większych miast (tj. Wrocławia i śląskiej aglomeracji).
Znam Zoo, Muzeum Wsi Opolskiej, Jurapark, Mosznę, Park Miniatur, Wieżę Piastowską itd. Chodzi o coś fajnego, o czym nie piszą artykuły wyskakujące na pierwszej stronie wyszukiwarki.

#opole #opolskie trochę #slask i #dolnyslask
  • 9
@mainecoompf: W tamtych okolicach w zeszlym roku bylem na polu namiotowym amazonka, niby nic specjalnego, ale z tego pola mozna wynajac kajaki i troche poplywac, wrocic, zrobic grilla i na nastepny dzien na chilloucie zahaczyc o jezioro turawskie, tam cos zjesc, poplywac na rowerach wodnych i do domu. Ja polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°). Widze po wymienionych aktywnociach, ze raczej zwiedzanie, ale moze akurat przekonam Cie do
@mainecoompf kopalnia złota w złotym stoku, kopalnia węgla w nowej rudzie, twierdza Kłodzko, twierdza srebrna góra, jaskinia radochowska, jaskinia niedźwiedzia, ścieżka w obłokach w dolni moravie, arboretum Wojsławice, pałac Marianny Orańskiej w Ząbkowicach śląskich, klasztor księgi henrykowskiej, Zamek w Brzegu.
To tak parę propozycji ode mnie, każda w odległości do 100 km od Opola ;)
@Dare: Zapomniałeś o kopalni Uranu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Plus jak dla mnie od kopalni węgla w nowej rudzie lepsza jest kopalnia Guido w Zabrzu i spływ w sztolni królowej Luizy :)

@mainecoompf: Lubisz punkty widokowe? Jak tak to mam kilka takich fajnych/na które się czaję ale wydają się fajne
@Draakul nigdy nie byłem w kopalni Uranu w Kletnie, podobnie z Zabrzem. Podałem atrakcje z mojej okolicy, które znam i na których byłem.
Ale skoro polecasz, to dodam sobie na listę do odwiedzenia :)