Wpis z mikrobloga

lepsza penalizacja homoseksualizmu niż ucisk fiskalny.


@fegwegw: Dobra. Załóżmy, że Konfabulacja wygrywa wszystko. Mają pełną władzę.
I co dalej robią?
VAT znosimy.
Dochodowy znosimy.
Wszystkie podatki znosimy.

I co dalej?
Nie mam zamiaru szydzić. Chciałbym przeprowadzić rzeczową dyskusję w jaki sposób finansowane będą chociażby drogi czy bezpieczeństwo.
@Xtreme2007: Braun może i jest spoza "bandy czworga" ale on nie mówi jak polityk, zresztą ten problem ma dużo ludzi z konfy. Bez tego nie przekona masy. Jak on zamierza zdobyć większość witając się "Szczęść Boże" w najszybciej laicyzującym się kraju na świecie? To nie jest tak, że musi to robić, jest po prostu uparty. Byłem kucem jak ty, dalej w niektórych sytuacjach bym na konfę zagłosował, ale już ślepo w
@Xtreme2007: Przecież konfa i tak jest ostatnia 9% w sondażach to jest nic, już #!$%@? ze politycy mogą byc opłacani przez kogoś. Ja 100% zaufania do polityków nie mam, są sprzedajni podobnie jak dziennikarze
Homoseksualizm dotyczy pewnie 1% ludzi


Aha! Czyli mam to rozumieć w ten sposób, że wolność, ale tylko pod warunkiem, że jesteś jednym z nas. W przeciwnym wypadku - do łagru.

Podatki, biurokracja, zusy itp. dotyczą 100% ludzi


Spytaj na ulicy 10 losowych osób ile zapłacili podatku w zeszłym roku albo ile wynoszą ich składki zusowskie. Gwarantuję, że przynajmniej połowa nie będzie znała odpowiedzi na to pytanie. Tak bardzo ich to dotyczy.
@ChrisClever

No to teraz Cię zaskoczę. Jako osoba, która w zeszłym roku zapłaciła ~100.000 pln w rozmaitych podatkach. Absolutnie nie mam nic przeciwko temu, aby zapłacić i 150. Pod jednym warunkiem - że miałbym świadomość tego, że te środki są w sensowny sposób spożytkowane.


Nigdy nie będziesz miał takiej świadomości, ponieważ to obcy Tobie urzędnicy wydają Twoją kasę na cudze potrzeby których też do końca sami nie znają. Sam zapłaciłem około +-40k
@#!$%@?

No to skoro masz taki bohaterów


Napisałem już wyżej, Braun absolutnie nie jest moim bohaterem. Jedynie biorąc pod uwagę że w tych wyborach pozostali kandydaci to socjaliści – Braun to jedyny wolnościowy gospodarczo kandydat.
Homoseksualizm dotyczy pewnie 1% ludzi

Podatki, biurokracja, zusy itp. dotyczą 100% ludzi


@Xtreme2007: Prawa człowieka dotyczą wszystkich ludzi, a pomysł penalizacji homoseksualizmu świadczy o tym, że jego autor za nic ma prawa człowieka i ma nierówno pod sufitem.
A wiara w to, że wolność gospodarczą wprowadzi ktoś, kto chce ograniczać wolności osobiste, świadczy o małym rozumku.
@fegwegw: Nie zdajesz sobie sprawy jakie konsekwencje miałoby wprowadzenie tu Katoszariatu Brauna. Upadek wartości złotówki przez gigantyczny odpływ kapitału i utratę zaufania do państwa byłby ekonomicznie 10x gorszy niż obecny ucisk fiskalny. Popatrz co się dzieje w Turcji czy Iranie.

No ale hehe, przynajmniej lewaków by dupa bolała a przeciętny wykopek i tak żyje na garnuszku mamusi to co on tam ma do stracenia.
@ChrisClever: Homoseksualizm dotyczy pewnie 1% ludzi

Podatki, biurokracja, zusy itp. dotyczą 100% ludzi


Spoko. Załóżmy że konfa wygrywa.
Nie jesteś gejem więc się nie przejmujesz.
Następny rok i okazuje się, że zwolnienie z podatku dochodowego dotyczy tylko katolików. Spoko, co prawda nie chodzisz do kościoła ale fuksiarsko rodzice Cię ochrzcili dla świętego spokoju jak byłeś brzdącem.
Przychodzi co do czego, ustawa katolicko-narodowa na ukończeniu. Hmm, trzeba mieć zaświadczenie od proboszcza i
Braun to jedyny wolnościowy gospodarczo kandydat.


@Xtreme2007: No właśnie gospodarczo. Nie ogólnie wolnościowy. Co mi z prężnej gospodarki, jeśli np jestem więźniem, albo przymuszany do różnych rzeczy?Jednak łatwiej mi zmienić pracę, niż np wiarę czy orientację.
@Xtreme2007: wg najnowszych badań 5% społecznestwa jest homoseksualne. Więc to dotyczy 1,8 mln Polaków.

Znajdź chcoiaz jeden poważny kraj funkcjonujący bez podatków. Nie chcę cię obrażać, ale każdy kogo do tej pory poznałem i wierzy w utopijne państwo bez podatków ma raczej dwucyfrowe IQ.