Wpis z mikrobloga

#rock #punk #punkrock
#cultowe (531/1000)

Sedes - Wszyscy Pokutujemy z płyty Wszyscy Pokutujemy (1992), ale na potrzeby tego wpisu z bootlega pt. Jarocin '84 (1984)

Klasyka polskiego punku!

W mojej głowie istnieją co najmniej trzy wersje tego numeru: (1) taka dość klasyczna i bliska pierwowzorowi, nagrana na nowo jakieś 20 lat temu, ze współczesnym teledyskiem, (2) taka z płyty o tym samym tytule z 1992 - zupełnie jej nie lubię, a gitarowe solo z tappingiem w intro to jakaś profanacja tam jest. W końcu (3) wersja którą postuję, zagrana w Jarocinie w klasycznym składzie i wypuszczona na 4-piosenkowym bootlegu, zaczynającym się od słynnego:

no juuuuuż noooo... #!$%@?


Swoją drogą gryzłem się czy właśnie I na Ciebie w Końcu Przyjdzie Czas nie wrzucić, ale wybrałem jednak punkowy hymn ;)

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 1