Wpis z mikrobloga

Czy ktos z was pracuje w #atos i moze powiedziec cos o tej #pracbaza? Jak nastroje, zarobki, warunki? Aplikuje na nexthink inzyniera i jestem po prostu ciekaw opinii bo na gowork jest masakra ale kto wie czy wiekszosc opinii nie jest od frustratów
  • 19
@Vahn: Pracuje w Atos od 3,5 roku :) Są dwa Atosy - Atos Poland Global Services i Atos Polska. To pierwsze jest fajne, w tym drugim jest różnie. Nastroje super, teraz od marca zeszłego roku praca zdalna. Dużo też zależy od miasta. Jak chcesz coś więcej to pisz na priv
@enemyw0w-: Hej. Z dystansem do tych ich rozmów. Pierwsza telefoniczna z HR. Druga z technikiem. Trzecia z dwoma managerami. Na HRowej nie podali widelek. Na technicznej nie pytalem bo wiadomo ze nie wiedzial. Na trzeciej, godzinnej rozmowie z managerami, zapytali na koniec jaka stawke oczekuje. Powiedzialem za duzo i az oczami jedna babka przewrocila. No jesli 6500 netto to jest za duzo, no to cóz. Zapytalem, to jakie są wkoncu widelki
@Vahn: zobaczymy, na wstepnej powiedzialem 7 tys netto i tego bede sie trzymał, a dowiedziałeś sie moze cos o warunkach pracy? z ciekawości - co wybrałeś dalej, po atosie?
@Vahn: obawiam sie tez stanowiska nexthink inzyniera, czy da to możliwość dalszego rozwoju w przyszlosci i czy to stanowisko nie bedzie postrzegane jako odejscie od "kanonu" informatyki jako admina/ deva
@enemyw0w-: Praca zdalna jak nie mieszkasz w bydgoszczy, szkolenia maja na zasadzie dostepu do jakiegos systemu (nie zostal okreslony). Szkolenia zewnetrzne byly organizowane w Bydgodzczy, ale ze COVID to nie ma. Rozwój jakis jest, ale podobno tam co wynegocjujesz, to z tym jesteś. I wybębnić podwyzke jest bieda. Dlatego strzelałem kasą od razu. A reszta klasyk, ubezpieczenie, medicover i tyle. Jeszcze tylko dodam ze managerka skwitowala kwote, ze od HRow slyszalam
@enemyw0w-: To dzialka bardziej analityczna. Ale ta specyfika pracy po ich opowiesciach to po prostu generowanie raportów z systemu dla klienta zewnetrznego. I ewentualnie tworzenie ticketów i przekierowywania do odpowiednich dzialów. Czesciowo tez masz probowac sam rozwiazać tematy. Cos wspominali ze maja skrypty powershell i z nich korzystają.
@enemyw0w-: Aaa no i wedlug niej to stanowisko to jest juniorskie :D gdzie nigdzie w ofercie pracy o tym nie ma wzmianki. Inzynier = Junior. I ze na juniorze to taka kwota to kosmos. 9000 brutto. Kosmos xD
@Vahn: z tego co rozmawialem na 1 etapie to troche taki 2nd line support. Obawiam sie troche tego, ja prosty admin jestem i zastanawiam sie czy to nie za wysokie progi troche. Co myslisz? A te 7k krzyknąlem im bo wlasnie ludzie twierdza ze to co wyszarpiesz na poczatku to z tym zostajesz.
@enemyw0w-: Na moje to mi podziekowali bo ktos tam chcial pracowac za 3000 netto. Wiec probowac mozesz, ale nie napalałbym sie. Ja koniec konców nadal jestem w dotychczasowej pracy. Czekam na jakies sensowne oferty. Bo jak zmieniac i ryzykowac to tylko wieksza kasa niz tu
@Vahn: generalnie to nawet jakby mi dali 5 netto, to dla mnie to akurat dobry deal by był. Ale no zobaczymy. z tego co ludzie mówią to praca na 2 lata, ja mam doswiadczenie teraz w budzetowce, wiec chce podłapac coś w korpo zeby miało wartość w cv, bo teraz to średnio