Wpis z mikrobloga

Arsenal i Edu będą tego lata załatwiać interesy klubu po cichu, tymczasem wszystko wypływa i to bardzo szybko do mediów. ( )

O poważnym zainteresowaniu Arsenalu Onaną Watts pisał 7 maja, oferta za Buednię, Odegaard, zapytania o Lokongę oraz dzisiejsza propozycja, oferty nowych kontraktów dla Nketiah, Lacazette, brak porozumienia ze Smith Rowe i częścią piłkarzy z akademii, negocjacje z Xhaką itd. tyle proszę Pana Edu jeżeli chodzi o kreowanie się na ekspertów z nikomu nieznanymi celami klubu.

Watts pisze, że Arsenal pomimo tego iż śledzą Onanę od stycznia i są nim bardzo poważni zainteresowani w zeszłym tygodniu zapadł wyrok w sprawie Kameruńczyka o skróceniu bana do 9 miesięcy nie złożył jeszcze żadnej oferty transferowej Ajaxowi. I w związku z tym pojawili się rywale, w tym jeden z Anglii. Inne źródła piszą, że tymi rywalami są najprawdopodobniej Tottenham, któremu kontrakt Llorisa kończy się za rok oraz grające w Lidze Mistrzów: Lille i AS Monaco. Potencjalnie mogłyby to też być Lazio i AS Roma.

Klub wierzy w finalizację transferów André Onany i Alberta Sambi Lokongi. Arsenal już wkrótce złoży drugą, wyższą ofertę, pierwsza miała wynieść powyżej 15 mln € już łącznie ze zmiennymi za Belga, która została dzisiaj odrzucona. To też raczej pokazuje, że Bissouma nie dołączy do Arsenalu.
źródła: całkiem dobre z Niderlandów

Arsenal odrzucił 15 mln € ofertę AS Romy za Granita Xhakę.
źródło: BBC, które jako stacja publiczna w UK ma pisać prawdę, ewentualnie to co mocno wierzą, że jest prawdziwe

Agent Hectora Bellerina obecnie udał się do Villarrealu i rozmawia z przedstawicielami klubu w sprawie transferu jego klienta do Arsenalu. Ogólnie to jego agent tego lata robi tournée po hiszpańskich klubach.
źródło: dzwonek

As things stand Martin Odegaard expected to stay at Real Madrid He was Arsenal’s priority No10 so likely they’ll need to focus on others


~David Ornstein, ale chyba każdy od początku wiedział, że to nierealne i tylko marnują czas.

I dalej od dzwonka:
Arsenal skontaktował z wieloma agentami piłkarzy klasy A i A+. Jednym z nich jest James Madison. Jego źródła potwierdzają, że piłkarz jest wysoko na liście celów transferowych i być może będzie realny na jakimś etapie okienka transferowego. AFC Bell pisze, że lokalne media mogą puścić dementi, ale źródła od który uzyskał informacje cieszą się szacunkiem i można im ufać w tym przypadku. Nie daje gwarancji, że ostatecznie dojdzie do transferu, ale na pewno Anglik jest teraz w centrum zainteresowania Arsenalu.

Wheatley pisze, że:
- pomimo plotek dzisiaj łączących Manora Solomona z Arsenalem, który ma się rzekomo przygotowywać ofertę to nie było żadnych kontaktów ze strony Kanonierów, ani też innego klubu z Szachtarem, więc spora szansa, że to agenci próbują wykorzystać klub by podbić zainteresowanie ich klientem na rynku transferowym
- Miguel Azeez ma kontrakt do 2022 roku, a w umowie znajduje się dwuletnia opcja przedłużenia przez klub
- przyszłość Guendouzego jest dalej niepewna, zainteresowanie wykazuje Marsylia i Benfica(dalej nie jest jasne czy klub ma opcję przedłużenia czy nie)
- Xhaka ma już od jakiegoś czasu uzgodnione warunki kontraktu z AS Romą, ale kluby dalej nie uzyskały porozumienia

Arsenal poważnie chce ściągnąć do klubu Bena White'a i już wkrótce złoży za niego oficjalną ofertę czego oczywiście kompletnie nie rozumiem, zwłaszcza za około £50 mln, które życzy sobie Brighton.
źródło: Ornstein i dziennikarze powiązani z Brighton

Mam nadzieję, że ostatecznie okaż się dla klubu za drogi. Na temat Bena wśród fanów Kanonierów tematy generują po setki komentarzy, w tym jeden pod tysiąc. Większość jest jemu przeciwna, szczególnie za te £40-50 mln o który mowa no teraz bliżej nawet £50-tki mln, ja się z nimi oczywiście zgadzam:
- Arsenal zakończył sezon z 3 najlepszą defensywą w Premier League
- to jest dopiero pierwszy sezon już prawie 24 letniego Bena w najwyższej rozgrywkach, a Saliba ma takie niecałe 3 w Ligue 1 pomimo bycia o 3.5 roku młodszym
- White według większości kibiców Brighton nie był nawet najlepszym obrońcą klubu w tym sezonie, a Saliba był jednym z środkowych obrońców nominowanych do 11-stki sezonu
- nie widzę tego większego potencjału Saliby, nie grał też lepiej od niego lepiej w tym sezonie
- grał w klubie w trójce z tyłu, Arsenal gra dwoma środkowymi obrońcami
- mamy ważniejsze pozycje do wzmocnienia na które najpierw powinny zostać wzmocnione: 2CM, RB, zmiennicy na pozycję CAM, LB i GK
- nie jest w żadnym wypadku wart wydania około £50 mln. Mówisz £50 mln myślisz o topowym obrońcu: Varan, Kounde, Torres, Laporte, a nie o 3 najlepszym obrońcy Brighton, których kibice uważają, że Southgate powinien powołać Dunka zamiast Bena
- wypada kiepsko analitycznie, ktoś napisze, że Dias też, ale chyba każdy przyzna, że to piłkarze zupełnie innej klasy
- Ben jest niższy od Saliby
- ani Holdinga, który niedawno podpisał 4 letni kontrakt ani Saliby teraz nie sprzedadzą za dobre pieniądze, a i tak wiązałoby to się £25-30 mln dopłatą do Bena

Fajnie, że Ben to nowoczesny środkowy obrońca ze statusem HG, który potrafi grać na 3 pozycjach, ale wydawanie na niego £50 mln to czysta głupota, tak samo zresztą napisałbym o £40 mln. Nie jest, ani lepszy od Saliby, ani nie ma od niego większego potencjału, ale jego to Arteta nie sprowadził, więc nie jest jego piłkarzem to mu być może nie pasuje. Podpadł też pewnie Hiszpanowi wypowiedziami w mediach, a Mikelek jak jego idol zero tolerancji i po mojemu albo do widzenia.

Uganiają się też za Tylerem Adamsem, prywatnie fanem Arsenalu, który miałby pełnić rolę "inverted rightback" z uwagi na swoją wszechstronność, w każdym razie ma jeszcze 4 lata kontraktu i brak klauzuli odejścia, więc nie przyjdzie tego lata, bo chyba każdy wie jak się negocjuje z Redbullem.
źródła: tier 2

Isak to cel długoterminowy, ale Arsenal ma teraz inne priorytety np. przedłużenie umowy z Nketiah i Lacazette ( ) niż wykup Szweda poprzez Borussię, która obstawiam, że skorzysta z tej 30 mln € klauzuli odkupu za rok gdy sprzedadzą Haalanda.
źródła: to tier 3

Ciekawostka, Arsenal kupował środkowego obrońcę w 2014, 2015, 2016(dwóch), 2018(dwóch), 2019(dwóch), 2020(dwóch).

Niżej Thomas Partey świętujący swoje 28 letnie urodziny.
#arsenal

Kogo Arsenal ściągnie na pozycję ofensywnego pomocnika tego lata?

  • Nierealistycznego - Jamesa Maddisona 11.1% (3)
  • Nabila Fekira z tykającą bombą w kolanach 0% (0)
  • Aouara, który miał kiepski sezon i chce LM 7.4% (2)
  • Matheusa Pereirę z WBA, które spadło 14.8% (4)
  • Piłkarza spoza listy łączonych z klubem 29.6% (8)
  • Nikogo. 37.0% (10)

Oddanych głosów: 27

Pustulka - Arsenal i Edu będą tego lata załatwiać interesy klubu po cichu, tymczasem ...
  • 8
@Pustulka: Nie wiem co musieliby zrobić żeby wyciągnąć Maddisona z Leicester ale skoro dzwonek o tym trąbi to chyba coś jest na rzeczy? Jeśli nie on to już nie wiem kto mógłby tu przyjść, temat Martina ponoć upadł…
@guowa: swoją drogą Rodrigo De Paul nieoficjalnie dołączył do Atletico Madrid za 35 mln €, świetny transfer, ale nie było żadnych szans, że wybrałby Arsenal.

Jeśli nie on to już nie wiem kto mógłby tu przyjść, temat Martina ponoć upadł…


Fekir, Aouar jak nie znajdzie klubu w LM, który chce go wykupić lub Matheus Pereira jak go wcześniej nie sprzątnie Norwich.
@Pustulka: jak dla mnie Maddison nie jest wart ceny, którą narzuci Leicester. imo mocno przehajpowany bo Anglik + ofensywny pomocnik. Ile razy oglądałem LFC, tak zawsze wydawał się graczem w typie Ozila, który nie jest kręgosłupem drużyny. nie powinniśmy opierać przebudowy o takich zawodników. ale może się mylę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gniewo_:

jak dla mnie Maddison nie jest wart ceny, którą narzuci Leicester. imo mocno przehajpowany bo Anglik + ofensywny pomocnik. Ile razy oglądałem LFC, tak zawsze wydawał się graczem w typie Ozila, który nie jest kręgosłupem drużyny.


Nie, no myślę, że nie mylisz się i zgadzam się z twoją opinią. Ma wiele cech wspólnych z Ozilem.

Opinie fanów Leicester:

Lmao. He's really not that good. Best open play assist total in
@Gniewo_: Trochę poszperałem i nie ogarniam, patrząc po problemach składu z mentalnością nie ogarniam jak on by miał przejść analizę analizę charektorowo-psychologiczną, przecież leniwy dzban, Guendouzi przy nim to nic.
@Pustulka: Jaki ten klub jest glupi to az slow brak.

Zakladajac, ze Arsenal poprzez jakas gimnastyke finansowana, pozyczki i inne podobne jakims cudem znajdzie u wujka Kreonke worek z pieniedzmi, to zamiast korzystac z tego ze cala europa pograzona w dlugach przez covid, to stawiaja na najbardziej oczywiste, przehajpowane i leniwe wybory. Ben White, Neves, Madison wisienka na torcie, chyba jedyny klub na swiecie uposledzony wystarczajaco by wydac 150m (ktorych nie
Zakladajac, ze Arsenal poprzez jakas gimnastyke finansowana, pozyczki i inne podobne jakims cudem znajdzie u wujka Kreonke worek z pieniedzmi


@prodigi: Zapomnij to będą pożyczki tak jak rok temu z Parteyem:
- Onana za £7 mln
- Aaron Ramsdale za £15 mln
- Ben White £45 mln
- Neves za £35 mln
- Lokonga za £15 mln
- Maddison za £60 mln
to jest £177 mln XD

Arsenal średnio na okienko
@Pustulka: Brak slow

Ramsdale jest kolejna z absurdalnych plotek, slaby bramkarz z wypompowana cena tylko dlatego ze jest anglikiem ze statusem home grown.

Onana, Lokonga jeszcze to jakos wyglada, do Nevesa tez idzie sie jakos przekonac chociaz nie bylby to moj wybor, ale Maddison, White, Ramsedale to koszmar. Wciaz licze ze to jakies zaslony dymne.