Wpis z mikrobloga

Właśnie przed chwilą przejrzałem profile kobiet na jednym ze znanych portali randkowych, tak na szybko kryteria to:
- wiek: 20-30
- wzrost: 166+
- tylko ze zdjęciem
- w promieniu 100 km (łapie się główna aglomeracja i wiele miejscowości)

Wynik: 120 użytkowniczek

Następnie postanowiłem z ciekawości zobaczyć ile jest profili facetów (no homo). Na tinderze jak ustawisz "pokaż mężczyzn" to zobaczysz tylko facetów co też szukają facetów (czyli gejów). A tutaj można normalnie przejrzeć. Trochę zmieniłem kryteria:
- wiek: 22-35 lat (bo kobiety szukają nieco starszych)
- póki co bez wzrostu

Wynik: blisko 1200

Następnie dorzuciłem z bomby wzrost 185+ (to jest dużo bardziej restrykcyjne niż 166+, porównywalnie byłoby ~~ 178+), a i tak wyszło z 350 profili.

Tak pobieżnie popatrzałem na profile facetów i w większości to jest taki dramat, że aż nie wiadomo co powiedzieć. Foty totalnie z dupy, robione ziemniakiem. Przejechałem może z 60-80 profili, bo tego jest zwyczajnie za dużo, ledwie paru facetów z normalnymi, nieźle zrobionymi profilami.

Wiedziałem, że na portalach jest przewaga liczebna po stronie facetów, ale żeby ona była AŻ TAKA? :o Z tych 1200 facetów jak teraz nawet 1/4 zbombarduje skrzynki niezłych lasek to one tam mają po 200-300 wiadomości, z czego większość od nieciekawych gości. Daje do myślenia...Aż strach pomyśleć jak to musi wyglądać na tinderze, acz tam kobiet jest znacznie, znacznie więcej. Choć facetów zapewne także, więc dysproporcja nadal ogromna.

W obliczu takich danych zaczynam twierdzić, że złapanie jakiejkolwiek pary a już w ogóle umówienie się z kobietą przez internet zaczyna być całkiem niezłym sukcesem.

#tinder
  • 6
W obliczu takich danych zaczynam twierdzić, że złapanie jakiejkolwiek pary a już w ogóle umówienie się z kobietą przez internet zaczyna być całkiem niezłym sukcesem.


@MatiKosa: umówienie się na spotkanie nazywasz sukcesem? Proszę cię…
@upadly: Zasadniczo nie (jakbym miał jechać na ilość to mógłbym na siłę wycisnąć dużo więcej spotkań żeby się tylko "pochwalić", ale po co mi to? Wolę poświęcić czas na naprawdę fajne osoby), ale powyższe liczby dają do myślenia, choć oczywiście jedna kobieta może się umówić z wieloma facetami jeden po drugim. Mimo wszystko jednak szansa pojedynczego faceta na umówienie się w takim środowisku spada.
@MatiKosa zrobilem sobie konto różowej z czarnym tłem, 27 lat i bzdurny krótki opis. Mialem dzien 10 par i mialem dzien co drugie match. Typy umieli pisac po minucie od matcha xD normą było ze typki pisali w ciągu 10-15 minut. Jak by ktos napisal na drugi dzien to bylby ewrnementem.