Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budowadomu

Mam szczelny zbiornik na deszczówkę 9000l - po wczorajszych ulewach jest już pełny. Teraz pora pomyśleć o wykorzystaniu w przyszłości tej wody.

Pytanie Mireczki - jaką pompę i jak to najlepiej uzbroić żeby w przyszłości mogło zasilić kilka sekcji np. linie kroplujące, może automatyczne podlewanie i złączkę na węża?
Pomp różnego typu jest mnóstwo, na który parametr najlepiej patrzeć - przepływ wody na godzinę, słup wody? Może ktoś polecić jakiś konkretny model?
Co oprócz pompy? Hydrofor, jakieś filtry?!
Taką pompę umieszcza się bezpośrednio w zbiorniku czy lepiej wkopać dodatkową studzienkę obok na osprzęt?
  • 6
@ThorPL: Są specjalne pompy do deszczówki i znajdziesz to pod pojęciem Pompa zatapialna. Ja mam gardenę 4700/2. Cichutka, mocna i ma bardzo ważną rzecz - pływak, więc jak woda się skończy to pompa się wyłącza. Wg mnie konieczna rzecz przy automatycznym podlewaniu ze zbiornika.
@ThorPL: Nie wiem czy automatyczne podlewanie* da się zrobić bez hydroforu - wtedy pompa co prawda zanurzalna, ale na baniak wypadałoby mieć jakieś zaplecze. Wypadałoby spiąć z dodociągniem mimo wszystko - aby móc podlewać gdy deszczówki braknie.

*) jeśli to ma być automatyczne podlewanie kropelkowe zawsze tych samych rabatek, to starczy pompa bez baniaka i najprostszy programator czasowy.
masz może jakieś foty jak to jest zrobione?


@leesiuu: niestety, chłopy robili jak mnie nie było. Ew. mogę podpytać o szczegóły jeżeli by Ci to jakoś pomogło.