Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Taki_Rozgadany91: A #!$%@? wie. Znam batalię wykonawca- inwestor i podgik oraz prawnik, że Budynek (no jest pozwolenie na budowę, prawda). Więc inwentaryzacja spowodowała ujawnienie hali w Egib, i zmianę w wymiarze podatkowym. Więc wyniknął problem. Inwestor się odbił od starostwa a sprawę założył gminie miejskiej odnośnie wysokości podatku, ponoć wygrał i podatek mu zmniejszyli.
@Taki_Rozgadany91: Jak to jest typowy namiot na stalowej konstrukcji przykręcony do betonu to dałbym i.b. Jak to jest hala o ścianach z blachy i również przykręcona do betonu to już pewnie bym dał jako budynek. Zresztą uj jeden wie.
@Taki_Rozgadany91: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-budowlane-16796118/art-3

Zmieniam zdanie: pasuje to do tymczasowego obiektu budowlanego:

5)

tymczasowym obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć obiekt budowlany przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy, obiekty kontenerowe, przenośne wolno stojące maszty
@Taki_Rozgadany91 jak dla mnie to budynek, jest tak samo trwale związany z gruntem co niektóre szkieletowe budynki mieszkalne, wydają na to, normalne pozwolenie na budowę. Gdzieś znalazłem wyrok WSA potwierdzający, że jest to budynek. Nie jest to tymczasowy obiekt budowlany, bo występując o pozwolenie trzeba podać "długość istnienia" (czy jak to tam się nazywa) obiektu. Jeśli ktoś deklaruje na przykład 10 lat, to jaki to tymczasowy?

Mówię o hali, gdzie ściany są
Wszystko warunkuje pozwolenie na budowe i zawarta w nim kategoria budynku. Budynek tymczasowy może stac nie dłużej niż 185 dni. Robiłem ostatnio inwentaryzacje takiego namiotu na stalowej konstrukcji - kierownik budowy, dziennik budowy, projekt, odbior a wczesniej mapa dc projektowych i tyczenie i mam pokazac i.b ?