Wpis z mikrobloga

@Budo Przepraszam próbowałem medytować. Miałem z 14 podejść. Uwierz mi że za każdym razem kończyło się na płaczu. Ciało się trzęsło, czułem ból a łzy leciały. Medytacja nie jest dla wszystkich ()
@sledz Nfz odpada. Trzy miesiące jestem zagranicą a później wracam do Polski na na dwa tygodnie i tak w kółko. Nie ma szans żeby Nfz zdążyło mnie zmieścić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Radewiat no to fakt. Nie wiem jaki masz tam układ, bo chodzi trochę o diagnozę żebyś wiedział czym się zająć. Możesz szukać książek Alberta Ellisa i jego terapii REBT, można się nią podpierać jako autorerapia.

Co do medytacji to trudno na początku akceptować to co się pojawia. Ja miałem momenty gdy pojawiał się mocny gniew ;)
@Radewiat: to nie jest tylko o medytacji. To jest ogólnie o uważności, o antsach (automatic negative thoughts), o głębokich przyczynach depresji i smutku, o tym jak reagować na własne emocje i sobie z nimi radzić, o tym jak zrobić żeby depresja nie nawróciła, jak już się z nią uporamy raz. To książka napisana przez lekarzy, książka, która bardzo pomogła mi w życiu niezależnie czy miałem deprechę/czy nie.