Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku kupiłem crossa roku produkcji 2018 Romet Motors CRS FI 125 Enduro w niby dobrej cenie, ale jak się okazało po przyjeździe jest po wypadku, właściciel wsiadł po kilku piwach i wjechał w mur. Wystawił go na sprzedaż i w sumie wydawał mi się sprawny, do czasu aż wsiadł na niego mój ojciec który ma dużo większe doświadczenie z motorami niż ja (bo to jest mój pierwszy motor) przejechał kawałek i rozpoznał ze motor jest krzywy, cokolwiek by to oznaczało. No sprzedawca nic nie powiedział o tym, że jest czy może być krzywy i w sumie pytanie co mogę zrobić z tym fantem, jak sprawdzić co jest przyczyną tego że jeździ krzywo (ja tam nie odczuwam tego, bo nie mam porównania, nie jezdzilem wcześniej na żadnym motorze), jaki może być koszt naprawy? Czy można jeszcze taki motor zwrócić sprzedawcy? W sumie przejechane może max 100km od czasu zakupu. Bo jak kupiłem to już była prawie zima.
#motory #prawokonsumenckie #motocykle #motocykle125 #motogp
Pobierz
źródło: comment_1625028735y7KiqIbQcwRxztKgKvrWu8.jpg
  • 37
@bigger: @Sledzik_i_salatka: @klinaklinem: No bez kitu, już po ptokach. W sumie kupiłem go za ponad połowę ceny, zdawałem sobie sprawę z tego, że jest po wypadku, ale no z wyglądu poza ułamanym przednim błotnikiem (ta czerwona część nad przednią oponą) był spoko. Dałem za niego nie więcej niż 3-4 tysiaki. A jak sie dowiedzieć co jest z nim właściwie nie tak? Czy krzywa rama czy może źle ustawione koła,
@Prespekt jak puścisz kierownicę to ma jechać prosto, to tak najprościej chyba. Nie wiem czy ktoś się podejmie prostowania ramy w motocyklu za 3k, no chyba że krzywy jest tylko widelec to możesz poszukać jakiejś używki czy coś. Najlepiej się nie napalać i pojechać na zakup z kimś doświadczonym i z chłodną głową. Ja się tak parę lat temu napalilem na samochód przy zakupie, więc znam ten ból.
Po wpakowaniu równowartości samochodu
@bigger: Pojechałem z kumplem po niego to jakoś z 50km od mojej miejscowości, więc on sprawdził bo już miał doświadczenie i nim wracał do domu, nic nie zauwazył, dopiero mój ojciec..a ja to w ogóle nie mam porównania z prostymi motorami, więc dla mnie też wszystko było ok.
@Sledzik_i_salatka: Ogólnie jak się jedzie to nie wiem jak to jest odczuwalne, ale ludzie idąc np z tyłu widzą że koło coś świruje czy że jest krzywy. Wyjdzie co jest przyczyną na przeglądzie techniczym? Czy trzeba do mechanika jakiegoś pojechać?
@Prespekt: zacznij od tego żeby dać komuś się przejechać motocyklem a ty patrz z tyłu czy koła idą w osi. Jeśli nie to sprawdź ustawienie tylnego koła. Jeśli to nie pomaga to będzie problem. W sumie to jest tak tani motocykl że nie ma się czym przejmować. Jeśli koła idą prosto i w śladzie to prawdopodobnie przesunęły się lagi względem kierownicy naprawa jak w rowerze zapierasz koło o murek i kierownicą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Prespekt: wyprostuj go i tyle, pewnie tylko przednie lagi są krzywe, można wymienic lub jeśli nie są chińskim gownem to wyprostować

@saszku-niechcial: śmiechłem z tego chińskiego gówna. Romet to tylko brandowanie tanich Chińczyków. Są dobre chińczyki i są takie wynalazki właśnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
miałem podobną sytuację, kupiłem powypadkowe auto. Poczytaj dokładnie ale na zwrot pojazdu w takiej sytuacji masz 12 miesięcy na pewno a być może 24 (nie jestem pewien czy chodzi o jakieś konkretne sytuacje). @bigger jeżeli sprzedał pojazd zatajając jego istotne wady to jest zwykłym złodziejem, jeżeli op coś zmajstowal i chce zwrot kasy w tedy on jest złodziejem. Nie wiem co tu można wyśmiać. Masz swoje prawa i z nich korzystaj, to
@sqim wez... kupuje od Ciebie motocykl. Odzywam się po 8 miesiącach że niby jest krzywy i chce zwrot kasy.
Oddajesz ?

Dobre, dobre...

A porad prawnych to lepiej tu nie udzielaj , bo nie daj Boże ktos jest wezmie na poważnie i sobie kłopotów i Kostów narobi.

Inna sprawa to ciekawe jak to moto na zywo wygląda. Bo gosc dał mniej niż cena rynkowa, nie wiem skąd wie że ktoś po paru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kismeth: a taki chvj , romet bierze i z #!$%@? fabryk i z dobrych, akurat crs jest jednym z lepszych w ofercie. Produkowany jest w fabryce Quingqi która produkuje również motocykle Kreidler , i jedna z pierwszych zaczeła produkcje dla Suzuki. Uwielbiam was internetowi znafcy od siedmiu boleści xD