Wpis z mikrobloga

Windows 10 regularnie wyświetla mi Blue Screeny z różnymi komendami, ale chyba ten najważniejszy, to Memory Management. Myślę, że właśnie, że musi być jakiś problem z pamięcią RAM, albo dyskiem, bo softwerowo, to próbowałem już chyba wszystkiego. Ogólnie to niebieski ekran mam wyświetlany losowo. Komputer się 'zamraża' i mam blue screen i restart. Karta graficzna zintegrowana z i7 8700. Czym najlepiej sprawdzić komputer w czym może leżeć problem?
#windows10 #bluescreen #informatyka #komputery
  • 13
@MrAndy: @Kryspin013: zrobiłem test wbudowanym testem i niby pokazuje błąd, ale nie mogę zobaczyć raportu, bo po restarcie #!$%@? blue screen xD Co mogę zrobić? Pamięć do wymiany? Zamieniłbym je miejscami, ale mam małą obudowę i musiałbym zdjąć chłodzenie procesora.
zrobiłem test wbudowanym testem i niby pokazuje błąd, ale nie mogę zobaczyć raportu,


@Vestor: no to jak memtest pokazuje błąd to pamięć jest #!$%@?. Jak masz dwie kości ram to któraś z nich jest #!$%@?. Wyciągnij jedną, przetestuj, jak nie ma błędu to zamień na drugą i przetestuj jeszcze raz. Zostaw tylko tę kość, która nie jest #!$%@? - proste.

Nie wiem jak mem test w windowsie obecnie wygląda. Jak coś
@MrAndy: @Kryspin013: to teraz mam taki problem, że mam pamięci goodram, ale sklep, który mi składał komputer spadł z rowerka. Wilk elektronik sprawiałby problemy z gwarancją w takim wypadku? Czy może lepiej się nastawiać na kupno nowej pamięci?
zamieniłem teraz sloty i kości włożyłem do pierwszego i drugiego i teraz komputer jest stabilny i test przeszedł pomyślnie bez błędów.


@Vestor: Tak może być bo np po zamianie slotów uwalona pamięć pod wadliwym adresem może być rzadziej odpytywana np jeżeli jest uszkodzona gdzieś w górnej partii.

Druga opcja to słaby styk - np przez utlenione albo zabrudzone ścieżki. Wtedy często wyciągnięcie i włożenie ramu niweluje błędy.

By się upewnić, że