Wpis z mikrobloga

W sierpniu jadę z okolic Gniezna do Zakopanego. Nawigacja proponuje trasę przez Wrocław i potem A4 na Kraków albo przez Łódź i Częstochowę. Trasa przez #lodz i w dół na #czestochowa jest krótsza - dlatego z chęcią bym pojechał tamtędy. Jednakże pamiętam jak jechałem tamtą drogą 3 lata temu i #dk1 była masakrycznie rozwalona + korki. Jak teraz wygląda sytuacja na DK1? Nadal rozwalona czy jest już tam A1 tak jak pokazuje Google Maps?

Chodzi mi głównie o stan drogi - szkoda mi samochodu.

#polskiedrogi #zakopane #motoryzacja #polska #niewiemjaktootagowac #samochody #drogi
Pobierz Jemo - W sierpniu jadę z okolic Gniezna do Zakopanego. Nawigacja proponuje trasę prze...
źródło: comment_1625169092JqGAab0VQ5gk3x1jKXrSwf.jpg
  • 20
@Jemo: przemyśl tylko w jaki dzień tygodnia i o której godzinie jedziesz - jeśli w weekend to bramki we Wrocławiu, Gliwicach, Mysłowicach i Krakowie mogą zabrać Ci kupę czasu - dodatkowo obwodnica Krakowa (A4) lubi być bardzo zakorkowana
@Jemo: jak pojedziesz w nocy to trasa przez Łódź / a1 nie jest zła - obecnie większość ruchu idzie już nową jezdnią a nie starą, co prawda są ograniczenia do 70km/h z uwagi na plac budowy ale jakościowo droga jest ok. Jadąc w nocy albo w środku tygodnia pojedziesz płynnie i bez utrudnień.
Trasa przez a4 to proszenie się o korek bo tam często są utrudnienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jemo: bramki w Gliwicach możesz swobodnie ominąć zjeżdżając na dk88 a następnie przez DTS lecieć do Katowic by dopiero w Katowicach za tunelem wracać na A4.
Powinno być ciut szybciej oraz krócej