Wpis z mikrobloga

Tylko nie wyskakuje z tekstami, że ludzie zapomnieli jak było za PO. Ja w wyborach parlamentarnych wtedy na nich głosowałem i dużo innych osób też. PO nie miało 0% w żadnych wyborach, chyba że się mylę?

Nie każdy jest naiwny, żeby wywalić jedną partię nie mając pewności, że w jej miejsce przyjdzie ktoś lepszy. PO było i jest najlepszym dostępnym wyborem. Może i jest to trochę smutne ale taka jest rzeczywistość i wystarczy nie być mentalnym dzieckiem, które wierzy, ze przyjdzie mesjasz i zrobi z nas potęgę jak Niemcy, bierzmy to co mamy dostępne.

#polityka #neuropa #4koserwy #tusk
  • 10
@Murasame: ale pod jakim względem jest najlepszym wyborem, skoro nie wiadomo zupełnie czego się po nich spodziewać po za nie byciem PiSem (tak, wiem, to duża zaleta ale cała opozycja ją ma)
@2mack: Nie wiadomo czego się spodziewać? Może mam złe informacje ale chyba 8 lat rządzili i ja wspominam to jako stabilne czasy.

Czy się to komuś podoba czy nie, nie da się rządzić krajem jeśli się nie ma dużej partii z rozwiniętymi strukturami. Jak ktoś tam dalej żyje marzeniami, to niech sobie narzeka na układ, ale do wyboru mamy albo PiS i kierunek w stronę systemu rosyjskiego albo powrót PO i
@Murasame: nie zrobili żadnych systemowych reform, a jedną z najważniejszych (podwyższenie wieku emerytalnego) zaprzepaścili na wiele lat. Ich obietnice nijak miały się do tego co robili. A PL2050 jest dobrą alternatywą, bo właśnie buduje się od dołu i ma coraz szersze struktury.
@2mack:

nie zrobili żadnych systemowych reform, a jedną z najważniejszych (podwyższenie wieku emerytalnego) zaprzepaścili na wiele lat


Po co jakakolwiek partia miałaby to robić? Trzeba być debilem, żeby znowu próbować zrobić coś dobrego dla ludzi, skoro nagrodą mają być przegrane wybory, a potem przyjdzie następna partia, cofnie takie reformy i jeszcze ogłosi to sukcesem.
@Murasame: no właśnie, PO pokazała wielokrotnie, że jej głównym celem jest dobro PO, reszta jest mniej istotna. Dlatego traktowanie ich jak zbawców jest naiwnością większą niż głosowanie na Kukiza
@Murasame: oni nie mają żadnego powodu by robić reformy. Partie takie jak PL2050 już taki powód mają - muszą podtrzymać wiarygodność i odróżniać się do popisu. Partie takie jak PO wiarygodności nie muszą mieć żadnej jak widać po obecnej scenie politycznej i tym co się dzieje chociażby na wykopie