Wpis z mikrobloga

#format #pc #komputery
Co standardowo instalujecie/robicie po formacie?
U mnie przedstawia się to następująco:
- Sterowniki do karty graficznej
- Anti-malware
- Kaspersky Security Cloud
- Przeglądarka Brave
- Media Player Classic
- Directx, NetFramework
- WinRar
- IrfanView
- Intelligent Standby Cleaner
- Wise 365
- Odkurzacz
- Revo Uninstaller
- Gimp
- Notepad++
- Wyłączona telemetria
- Wyłączone zezwolenia do lokalizacji, kamerki itp.
Jestem w trakcie tego procederu więc dlatego pytam
  • 8
@natan-wronka: z tym Wise bym się zgodził (właśnie dlatego wspomniałem o Odkurzaczu, imo lżejsze i lepsze niż Wise/CCleaner) Revo też może ma lepsze alternatywy, ale ogólnie taki czy inny uninstaller moim zdaniem powinien być. Bez tego jak przeglądam rejestr to znajduję pełno pozostałości. A Standby Clener to taka tam mała opensourcowa apka, zamyka niepotrzebne procesy gdy komputer jest przeciążony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Madnesh: Pierwsze i najważniejsze: Total Commander, a następnie Vivaldi.

A i bk z 2 dodatkowych antywirów i gównoczyścicieli xD
Jak już to BleachBit i Bulk Crap Uninstaller są dobre do późniejszego czyszczenia systemu z syfów.
@supra107: Gdzie masz 2 dodatkowe antywiry? Anti-Malware Malwarebytes gdzieś tam czeka z wyłączonym odgórnie autostartem bo już się pare razy przydał. Czy Kaspersky'go instalować też się zastanawiam, ale instalkę mam już na pulpicie. A gównoczyściciel instaluję jeden. Kiedyś CCleaner, przez chwile nieszczęśliwie wspomniany przeze mnie Wise, a ostatnio Odkurzacz (tylko ten nie sprawdza rejestru). Szukam właśnie po githubach starej wersji CCleanera, gdy nie był jeszcze syfem. A na unistallera sprawdzę to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Madnesh: BleachBit to tak jakby obency CCleaner, tyle że otwartoźródłowy. Hillary Clinton użyła go do wyczyszczenia swoich serwerów e-mail. ( ͡° ͜ʖ ͡°)