Wpis z mikrobloga

Kiedyś na #retrogaming ktoś zapytał @Kocury czy działalność #thecompany jest legalna. Ten nie odpowiedział zlewając go dopisując "zadaj pytanie w oddzielnym wątku" Chyba @czarnobiala pytała, Mam dwa pytania do @Kocury
1. Czy legalna jest dystrybucja oprogramowania do którego nie macie żadnych praw? Tak, abdoware itd. ale... są tam zastrzeżone znaki towarowe różnych wydawców, do tego integrujecie w kod tworząc różne trainery kompilacje itd. Czy to jest w pełni legalne działanie? Jestem pewny że do tych gier dalej ktoś posiada prawa autorskie, pomimo że minęło 30+ lat.
2. Chwalisz się na prawo i lewo że jesteś jakimś prezesem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy #thecompany jest zarejestrowaną, legalnie działająca organizacją? Bo cały czas to podkreślasz. ORGANIZACJĄ.
Dziękuję z góry za wyjaśnienie, nikogo nie atakuję, chciałbym po prostu żebyś się do tego odniósł tak jak napisałeś w tamtej nitce. Dlatego pytam tutaj.

  • 2
1. Czy legalna jest dystrybucja oprogramowania do którego nie macie żadnych praw? Tak, abdoware itd. ale... są tam zastrzeżone znaki towarowe różnych wydawców, do tego integrujecie w kod tworząc różne trainery kompilacje itd. Czy to jest w pełni legalne działanie? Jestem pewny że do tych gier dalej ktoś posiada prawa autorskie, pomimo że minęło 30+ lat.


@bidbid: To jest trochę szara strefa. W praktyce właściciel praw autorkisch musiałby to zdjąć jak