Wpis z mikrobloga

Siema, ktoś się orientuje czy zwykle maszynki do nabijania klimy maja funkcje płukania układu czy trzeba szukać jakiegos konkretnego serwisu? Od ok 2 lat auto z wyjęta chłodnica, mam już kupiona chłodnice i osuszacz i czy ktoś się orientuje czy najpierw wsadzić chłodnice i osuszacz i udać się na płukanie i nabicie czy najpierw wypłukać i dopiero wszystko złożyć i nabić? Może ktoś to robił taka reanimacje klimy? M52b25tu ale to raczej nie istotne

#mechanikasamochodowa #mechanika #klimatyzacja #bmw #motoryzacja
Pobierz SZajbuS97 - Siema, ktoś się orientuje czy zwykle maszynki do nabijania klimy maja fun...
źródło: comment_1626121567qyhFRDr8eNFMCeJpFeQjRd.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SZajbuS97: Płukanie układu to drogi interes. Jeżeli ktos chce zrobic porządnie to dniowka przynajmiej.
Jak dla mnie płukanie ukladu przed wrzuceniem chlodnicy i osuszacza.
Tylko jak nie opiłkow w ukladzie to nie wiem czy konieczna zabawa z plukaniem.
@Kabas: same przewody są prowizorycznie zabezpieczone przed ogólnym syfem ale jeśli coś się tam dostało to sprężarka napewno nie ruszy mimo ze nawet teraz nie nam pewności czy jest ok XD
@Kabas: nie mam pewności, okaże się po nabiciu, raz sprawdzałem i obawiam się ze mogłem coś #!$%@?, włączyłem klimatyzacje, podniosły się obroty i wydaje mi się ze było słychać sprzegielko, ale z tego co mi wiadomo rozszczelniona nie powinna się włączyć ale mam pewne obawy ze mogłem ją tym głupim pomysłem zajechać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SZajbuS97: zdejmij pasek i rusz kolem od sprężarki, jak lekko będzie sie obracalo to jest git, jak bedzie opor to szukaj używki. Na allegro ja kupilem za 70 i dziala juz 4rok
@Kabas: ale to co to da ze kółko się będzie lekko kręciło skoro tam jest sprzęgło elektromagnetyczne i na wyłączonej klimie czy zgaszonym silniku i tak będzie się lekko kręciło bo sprzęgło rozłącza? Jeśli jest w środku posypane, a sprzegieło rozepnie kółko od wnętrza to nic raczej nie da takie sprawdzenie, jedynie zostaje nabić i sprawdzić ciśnienie czy spręża. Chyba ze cos zle rozumuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SZajbuS97: jak jest zatarta sprezarka to koleczka nie dasz rady obrocic i trzeba na 100p plukac uklad. To jest taki najprostszy test. Kolko powinno krecic jak jak kolo od roweru, czyli zakręcisz i bez oporow sie ma obracac.
@Kabas: no ale mi chodzi o sprzegielko w kółku, jeśli jest ono rozłączone to wiadomo ze będzie się kręciło bez oporów żeby nie stwarzać zbędnego oporu dla silnika, kółko się kręci ale sprężarka w środku nie pracuje
@SZajbuS97: niektore stacje klimatyzacji (te drozsze) maja funkcje plukania ukladu. powinienes wziac pod uwage, ze uklad po montazu nowego osuszacza powinien zostac napelniony gazem w czasie nie dluzszym niz 2h, tak mowi teoria, po tym czasie producent twierdzi, ze osuszacz zaabsorbuje tak duzo wilgoci z powietrza atmosferycznego, ze jego skutecznosc w ukladzie klimatyzacji bedzie niedobra.