Wpis z mikrobloga

Poleci ktos jakies miejscówki do zwiedzania/snorkelingu w Chorwacji? Laduje w Dubrovik i stamtad bede juz sie poruszac autem. Chciałabym milo spedzic czas z naturą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo dobrze wspominal rafy koralowe w Jordanii, znajde cos takiego w Chorwacji? #chorwacja #wakacje #podroze
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eplan: moje doświadczenia są takie że ze względu na spore zasolenie życie podwodne nie jest jakieś bogate i kolorowe. Rybki są, jeżowce są, jakieś śmieszne małże są. Najwięcej tego było w którejś zatoczce na Korculi. Na porównywalne widoki z raf koralowych nie masz co liczyć niestety.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kret_w_granulkach: czyli im wieksze zasolenie wody Tym mniej do oglądania? :(

@Eplan: tak mi się wydaje, przykład morza martwego to potwierdza:
_Ze względu na wysokie zasolenie (szacuje się, że morze Martwe jest 8,6 razy bardziej słone od oceanu) żyją tu jedynie niektóre bakterie i grzyby – inne organizmy nie przetrwają w takich warunkach. Zabłąkane ryby, które dopływają tam z zasilającego jezioro Jordanu, giną natychmiast._
@Eplan: rafy koralowej to w Adriatyku raczej nie ma. Ja najlepsze widoki przy snorkelingu miałem na Ciovo (Okrug Gornji od strony otwartego morza) i Solcie, bo rzeczywiście były rozgwiazdy, ośmiornice, mątwy, krewetki, masa różnych rybek i roślinności. Generalnie tam gdzie więcej ludzi i bardzie "zadeptane" wszystko to mniej zobaczysz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kret_w_granulkach: no martwe to wiaodmo ale wedlug google zasolenie w srodziemnym i adriatyckim jest podobne. To nie zalezy od syfu w wodzie xD chociaz w Jordanii niezly syf w sumie

@Eplan: zróbmy tak. Jak wrócisz to daj znać jak było. Moim zdaniem nie ma się czym zachwycać, lepiej się położyć na wodzie i patrzeć na Biokovo ale ty lecisz do Dubrownika więc Biokovo daleko.
A co do zasilenia to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eplan: jesli spędzanie czasu z naturą i ten lennyface oznacza że chciałabyś się poopalać nago to szukaj plaż oznaczonych FKK.
Na wyspie Mljet masz park narodowy, podobno warty zobaczenia, ja jeszcze nie widziałem. Lastovo podobno też fajne. Peljesac też warto odwiedzić, jest tam kilka ładnych plaż, a w Stonie można zjeść swiezutkie małże.