Wpis z mikrobloga

Które systemy ( producenci) oświetlenia szynowego są ze sobą wymiennie? np. czy kupując lampy do szyn firmy SLV / Spotline będę mógł korzystać z szyn innego producenta - standard SLV to eutrac.
Czy w tym wszystkim jest jakiś standard przemysłowy - czy każdy producent robi właśny standard aby "zamknąć" konsumenta w swoim systemie. (tak to wygląda po searchu w google)
dlaczego pytam: chciałbym mieć w domu jeden stanard systemu szynowego i mieć wybór jak największej ilości producentów kompatybilnych z tym systemem.
#oswietlenie #oswietlenieszynowe #slv #globo #lampy #budujzwykopem
  • 10
@eomateo: Standardem wśród producentów jest raczej Nordic Global (fiński). Eutrac to typowo niemieckie rozwiązanie, sporo droższe szyny i akcesoria (w dodatku słabo dostępne w PL). Refelektor z adapterem Nordic wejdzie do szyny Eutrac, ale Eutrac do globala nie, bo delikatnie różnią się wymiarem.
@patrykolos: Dziękuję bardzo mi pomogłeś a więc jak znajdę tanie szyny to kupuje SLV / Global a adaptery Nordic ( na allegro po zwrotach z amazon trafiają się bardzo tanio produkty SLV)
@patrykolos: czyli kupować te eutrac'i ? do nich adaptery globala i budować tak system - ? tu mam 30 zł za 65cm taniej nie znalazłem ( tu olx oczywiście pozostaje kwestia negocjacji przy większej ilości) właśnie jest trochę tych eutrac'ów na olx - pewnie dlatego, ze jest to dość niepopularny system
@eomateo: Hej :D i jak się skończyła Twoja walka z szynowymi?

SLV wygląda bardzo fajnie w internecie... Mi potrzeba do salonu 1x4m + w kształcie L 1.5+1.5m i jakieś 10-12? oprawek do wszystkiego. Mam wrażenie, że z dostępnością jest bardzo słabo.. nawet nie wiem gdzie to kupić, najrozsądniejsze wydaje się jakieś sztukowanie. No i cena to dramat.. 4 szyny, akcesoria i oprawki i wyjdzie z 5 tysięcy.. masakra.

Poradź pls :D
@quizonmyface: Cześć, finalnie oparłem to wszystko na 1 fazowych szynach SLV kupowanych tak jak wspomniałeś na "sztukowaniu" poprzez allegro / amazon. finalnie kupiłem ok 3 komplety czarnych SLV 1 fazowych + dodatkowe zampki i połączyłem je z wiszącymi lampami SLV Enola - wszystko pasowała jak na zdjęciu. To był najrozsądniejszy zakup - nadmienię, że nie wydawałem za komplet więcej niż 200 zł / sztuka ( komplet SLV: 2 m szyny+ 3
eomateo - @quizonmyface: Cześć, finalnie oparłem to wszystko na 1 fazowych szynach SL...

źródło: comment_1636804299VXRdHCujkSkIQoTH5gTdWG.jpg

Pobierz
@eomateo: super, dzięki wielkie :) zrobię tak jak Ty. Miałem nadzieje, że może są jacyś dystrybutorzy na detal z sensownymi cenami. Wygląda mi na to, że SLV jest typowo pod duże zamówienia (czyli bardziej biura, restauracje, hotele etc..) i na rynek detaliczny trafia po prostu to co zostanie z jakiś inwestycji