Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@korni007: co z tego że ap będzie krzyczał, jak nie będzie słyszał klientów którzy nie mają ustawionego mocnego tx???
¯\_(ツ)_/¯

@TenNorbert: Poczytaj trochę o zasadzie działania wifi, aż dotrzesz do momentu w którym zrozumiesz że większy obszar wifi osiągniesz tylko przy czystszym eterze ( brak zakłóceń) lub gdy są zakłócenia to większą ilością apkow
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TenNorbert: @Supaplex: @korni007: wydaje mi się że jak się ustawi węższy kanał to moc będzie wyższa. Bo moc/energia? może być jakaś tam maksymalnie ale ona będzie "rozlewać" się na szerokość kanału (poszczególne nośne sygnału OFDM). Coś takiego kojarzę z wykładów...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eFFF256: węższy kanał to mniej przesłanych danych w tej samej jednostce czasu rt.
Pomyśl sobie o wifi jak o megafonie. Jeden na Twoim routerze, drugi na Twoim laptopie. Tylko to takie megafony dookolne.
Możesz zwiększyć zasięg jeśli zastosujesz megafony kierunkowe, ale wtedy nie będzie to duży obszar tylko duży zasięg (prawie) liniowy. Radiolinia.

Większy obszar to jedynie czystszym eterem (wybór innego kanału) lub więcej ap w rządanym obszarze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Supaplex: to to ja wiem...
@TenNorbert: wszystko wskazuje, że częściowo miałem rację z tą szerokością kanału. Według specjalistów z szerokością zmniejsza się SNR.:
_The other item to consider here is that every time you widen the channel, (20MHz –
40MHz & 40MHz – 80MHz, etc.) you introduce an extra 3dB of noise to the channel. That is effectively doubling the noise. Simplifying this, you now have more noise and