Wpis z mikrobloga

  • 436
Mirki i mirabelki - ostrzeżcie swoich dziadków i babcie. Dzisiaj rano ktoś dzwonił do babci (lvl 88), że jej wnuczka, a moja żona spowodowała wypadek, uciekła z miejsca zdarzenia i trzeba zapłacić na policji pieniądze i zaraz przyjdzie mecenas po 20 000 cebulionów żeby wpłacić kaucję. Ogólnie babcia stres ogromny, ale na szczęście zadzwoniła do mnie.
Najlepsze że teściowa poszła na komisariat to kazali przyjść jak dojdzie do przestępstwa.

#warszawa #policja
  • 30
@hakeem: u mnie była ta sama sytuacja, dzwoniliśmy po kilka razy wtedy na pały, zeby coś z tym zrobili. Po kilku dniach podobno złapali tą osobę, kilka osób dało się nabrać. U mnie był motyw, że córka zabiła kogoś a teraz trzeba płacić...( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzek: @kfiatek_na_parapecie:

Przestępstwo – czyn zabroniony uznany za zasadniczo społecznie szkodliwy lub społecznie niebezpieczny, konkretnie zdefiniowany i zagrożony karą na mocy prawa karnego.

Ogólnie babcia stres ogromny


Artykuł 157 w kodeksie karnym
§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

A jak nie przestępstwo, to wykroczenie:
artykuł 107. kodeksu wykroczeń:
@KawaJimmiego: wszystko spoko, ale gole paragrafy, w dodatku nie dotyczące bezpośrednio dokonanego czynu a jedynie jego następstw, bez wykładni czy przykładowych wyroków w podobnych sprawach są guzik warte.