Wpis z mikrobloga

Mirki,

Ma ktoś może wideodomofon Policetech VDI6007-WTE H-LINE ?
Zastanawiam się czy to w miarę dobra firma, czy raczej coś słabego?
Generalnie stawiam na połączenie przewodowe, bo nie chcę się później denerwować, że z powodu słabego zasięgu itp. nie będę miał dostępu do urządzeń.

Myślę o takim zestawie: https://allegro.pl/oferta/wideodomofon-dwurodzinny-czytnik-kart-breloki-10046079102
Później chciałbym do niego dokładać kamery.

Co myślicie?

Pozdrawiam,

#zrobtosam #dom #monitoring #kamery #informatyka #bezpieczenstwo
  • 3
@Shav_Arth: "Wideodomofon oferuje stabilne połączenie poprzez serwery Hikvision i aplikację Hik-Connect."
Domofonu nie instaluje się na rok, dwa czy trzy lata. Jeżeli do działania NIEZBĘDNE jest połączenie z serwerami danej firmy - to można się obudzić z ręką w nocniku tak, jak ci co kupili pewną rodzinę dysków NAS od Western Digital i stracili dostęp do swoich LOKALNYCH plików.
@bialy100k: Ale to nie jest tak, że ewentualnie bez tych serwerów nie będzie dostępu np. przez telefon? Standardowo (w domu, używając urządzeń połączonych ze sobą przewodowo) nie potrzeba tego połączenia? Chyba, że się mylę.
@Shav_Arth: Zwykle serwery są po to, by autoryzować twoje bezpośrednie połączenie - i dopiero się łączysz po autoryzacji. Ja nie analizowałem tego konkretnego sprzętu, ale zdziwiłbym się, gdyby było inaczej.