Wpis z mikrobloga

Chciałbym stworzyć sobie dodatkowe konto na XTB do inwestycji zagranicznych. Zastanawiam się nad ustawieniem waluty USD, żeby nie płacić prowizji 0,5% za przewalutowanie u maklera. Tylko że wtedy dojdą koszty związane z przelewami USD/USD (mam konto walutowe w PKO BP). Orientował się ktoś ile takie koszty mogą wynosić? Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że wg cennika PKO BP koszt takiego przelewu to 25 zł (SWIFT). Jest w ogóle sens się w to bawić? Może lepiej zostawić konto w PLN i po prostu płacić za przewalutowanie. Może ktoś z was ogarniał temat?
#inwestowanie #xtb #gielda
  • 7
@HighWind: Zrób tak: środki przelewasz sobie na Revolut (tam ewentualna wymiana na USD), na PayPal podpinasz kartę z Revo i depozyt robisz właśnie poprzez PayPal, tylko tam podczas zasilania ustawiasz USD jako walutę transakcji i koszty po stronie wystawcy karty. W ten sposób nie zapłacisz nic extra.
@Gall1916: @poznaniak:
Jeden problem z tym widzę. Revo ma limit na przewalutowania 5k PLN. Powyżej tej kwoty też nalicza prowizję chyba 0,5%. A Revo już wykorzystuję do przewalutowań PLN/EUR, czego używam potem do inwestowania w krypto na Binance. A chcę zainwestować ok 20k PLN, może więcej.
Jeden problem z tym widzę. Revo ma limit na przewalutowania 5k PLN. Powyżej tej kwoty też nalicza prowizję chyba 0,5%. A Revo już wykorzystuję do przewalutowań PLN/EUR, czego używam potem do inwestowania w krypto na Binance. A chcę zainwestować ok 20k PLN, może więcej.


@HighWind: to załóż Alior Kantor.
Z tanimi wpłatami nie ma problemów i jest wiele tanich opcji (kantor alior, karta podpięta do paypala). Problemem może być tania wypłata USD, bo z XTB można wypłacić tylko swiftem na nr konta bankowego.

W innych tematach ludzie pisali, że jedyną bezprowizyjną opcją jest wypłata na konto walutowe pekao (a potem pewnie i tak trzeba dalej kombinować jak z tego konta bezprowizyjnie przekazać środki dalej).

Wspominali też, że wypłaty do kantoru aliora