Wpis z mikrobloga

  • 267
@OCIEBATON ten screen przypomniał mi historię ze średniej szkoły. Byłem w bibliotece oddać książkę i razem ze mną książkę oddawał "kolega z klasy". Oddając ja powiedział że jej nie przeczytał, bo jest bez sensu. Po pytaniu dlaczego, odpowiedział że na 5 stronie jest opis jak koleś podjeżdża pod dom samochodem i gasi motor. A przecież jechał samochodem i jak mógł zgasić motor...
@OCIEBATON: to akurat żart ale zapominamy że język ewoluuje. Przykładowo #!$%@? był elementem ozdobnym ubrania, a ponieważ śmiesznie zwisał nabrał dodatkowego znaczenia. Dziś ktoś czytając książkę może się zdziwić że ma inne znaczenie i śmiechnąć.

Z pochwą może być podobnie, bo od coraz większej ilości lat już nikt jej nie używa do chowania miecza, za to jest medycznym i naukowym określeniem części ciała, więc to drugie użycie będzie dla niektórych jedynym
@knur3000 > @OCIEBATON: to akurat żart ale zapominamy że język ewoluuje. Przykładowo #!$%@? był elementem ozdobnym ubrania, a ponieważ śmiesznie zwisał nabrał dodatkowego znaczenia. Dziś ktoś czytając książkę może się zdziwić że ma inne znaczenie i śmiechnąć. Z pochwą może być podobnie, bo od coraz większej ilości lat już nikt jej nie używa do chowania miecza, za to jest medycznym i naukowym określeniem części ciała, więc to drugie użycie będzie dla
to akurat żart ale zapominamy że język ewoluuje. Przykładowo #!$%@? był elementem ozdobnym ubrania, a ponieważ śmiesznie zwisał nabrał dodatkowego znaczenia. Dziś ktoś czytając książkę może się zdziwić że ma inne znaczenie i śmiechnąć.


@knur3000: podobnie jak pierwotnie dzentelmen oznaczalo mezczyzne z dobrej rodziny czy tez posiadacza ziemskiego, wiec byly czasy kiedy zdanie "ten dzentelmen to straszny cham" nie bylo wewnetrznie sprzeczne