Wpis z mikrobloga

Dlaczego jako trzydziestoletni obywatel, posiadający poglądy skierowane na lewo, jestem brany za jakiegoś skrajnie odrealnionego typa? Czy to przez ugrupowania lewicowe, które same siebie doprowadziły do tego „momentu”, czy to żelazna logika prawaczków pod banderą „wolnościowej” Konfederacji? Lewica w tym kraju to żart - mowa o politykach, nie świadomości społecznej. Prawica - nieśmieszny żart. Czy nie możemy po prostu usiąść i sobie porozmawiać, mimo iż mamy inne rozumowanie i postrzeganie rzeczywistości ? #bekazprawakow #bekazlewactwa
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wassily-kardinsky: wiele osób określa poglądy jako lewicowe podczas gdy są po prostu liberalne. Stąd dla prawicy lewakiem będzie i liberał i lewak, dla lewaków prawakiem - liberał i prawak itp. Rozumiem dość dobrze, szkoda tylko że zacząłeś sączyć jad bez sensu ;)
@Koliat: nie sączę. Myślałem, że czaisz się zza rogu z ripostą. Mój skręt na lewo, chyba najmocniejszy, to kolektywizm społeczny. Dalej za tym idzie egalitaryzm. W dużym skrócie jest to równość społeczna. Od liberała dzieli mnie wolny rynek - nie ufam mu, i nie wierzę.
@barmanka_z_dymu: musisz wybaczyć przegrywom, ich życie jest tak niezwykle pozbawione godności, że faktycznie można je porównać z istnieniem nieświadomego kawałka mięsa, więc miesza im się człowiek z tym mięsem ;) Oto ich majestat ;)