Wpis z mikrobloga

Znalezione na FB

https://www.facebook.com/181566338681219/posts/1794844510686719/

#dajsiezaskoczyc
Trzy najciekawsze zmiany w Polskim Ładzie, wybór subiektywny:

1. Każdego miesiąca w terminach podatkowych trzeba będzie wysyłać do Urzędu Skarbowego KPiR, KH i EŚT w plikach JPK. A za każdy błąd mandacik. Ewentualnie każda korekta poprzedzona czynnym żalem.

2. Składkę zdrowotną za poprzedni miesiąc obliczać się będzie od dochodu z poprzedniego miesiąca - do 10 lub 15 dnia miesiąca. Na 10 lub 15 dzień miesiąca trzeba będzie znać dochód! Ile Biur Rachunkowych nie otrzymuje dokumentów do 10 dnia miesiąca, nie mówiąc o ich zaksięgowaniu!

3. Odpłatna umowa powołania na członka zarządu będzie tytułem do ubezpieczeń zdrowotnych. Nie uciekniecie, cwaniaczki, od podwyżki podatków.

4. Składka zdrowotna w przypadku przedsiębiorców nie będzie odliczana od podatku. Opodatkowanie jednoosobowych działalności rośnie o 7,75%

Miały być 3 a są 4 zmiany? Najwyraźniej nie tylko my nie potrafimy liczyć...

Zdjęcie jest emanacją naszego wzburzenia po pośpiesznej lekturze zmian podatkowych.

#jdg #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc

Tak tylko wklejam, jestem na wypoczynku więc nie wezmę udziału w gówno burzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@kuncfot: Jakies zrodlo tego co wyczytales? Nie chce mi sie googlowac. Poprosze o gotowy link ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Składkę zdrowotną za poprzedni miesiąc obliczać się będzie od dochodu z poprzedniego miesiąca - do 10 lub 15 dnia miesiąca. Na 10 lub 15 dzień miesiąca trzeba będzie znać dochód! Ile Biur Rachunkowych nie otrzymuje dokumentów do 10 dnia miesiąca, nie mówiąc o ich zaksięgowaniu!"

xDDDDDDDDDDDDDDDD
@kuncfot: Chodzi mi o dokument zrodlowy glowny a nie facebook gdzie pisze ze:"Każdego miesiąca w terminach podatkowych trzeba będzie wysyłać do Urzędu Skarbowego KPiR, KH i EŚT w plikach JPK. A za każdy błąd mandacik. Ewentualnie każda korekta poprzedzona czynnym żalem."

Co do pkt 2 to nie wiem jak bedzie wygladac ksiegowanie moich klientow.... do 15 wszystko zaksiegowac? No nie wiem...