Zapraszam na kolejne podsumowanie startów naszych w Tokio + rozpiskę na jutro. Mamy w końcu srebrny medal pań w wioślarstwie. Czwórce podwójnej panów trochę zabrakło niestety. Apetyty medalowe rozpaliły Polki w klasie 470, wygrały oba wyścigi, ale to dopiero początek zmagań - zostało jeszcze 8 + wyścig medalowy. Piotr Myszka zbliżył się do podium i nawet w tenisie przełamaliśmy klątwę i mamy awans mikstu do ćwierćfinału.

Podsumowanie startów Polaków 28.07 (środa):
Wioślarstwo:
- Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska/Maria Sajdak/Marta Wieliczko/Katarzyna Zillmann) wywalczyła srebrny medal! Wygrał Chinki. Wyścig w Eurosport - Wyścig w TVP (komentarz Dariusza Szpakowskiego)
- Czwórka podwójna mężczyzn (Fabian Barański/Wiktor Chabel/Dominik Czaja/Szymon Pośnik) zajęła 4. miejsce. Przegrali brąz o 0,3 sekundy wyścig na stronie TVP
- dwójka podwójna (Mateusz Biskup/Mirosław Ziętarski) zajęła 6. miejsce w finale
- czwórka bez sterniczki (Monika Chabel/Joanna Dittmann/Olga Michałkiewicz/Maria Wierzbowska) też na 6. miejscu
- czwórka bez sternika zdecydowanie wygrała finał B. i zakończyli rywalizacje na 7. miejscu
- dwójka wagi lekkiej nie popłynie w finale. W półfinale zajęli 4. miejsce
Pływanie: Krzysztof Chmielewski zajął 8. miejsce w finale na 200 m st. motylkowym, Jakub Skierka nie awansował do półfinału na 200 metrów stylem grzbietowym. Kwalifikację uzyskał za to w tej konkurencji Radosław Kawęcki z 6. czasem eliminacji.
Judo: Piotr Kuczera (wag. -90kg) przegrał w pierwszej rundzie rywalizacji z Gruzinem i odpadł z turnieju.
Boks: Elżbieta Wójcik (-75kg) przegrała w 1/8 finału i odpadłą z turnieju.
Kolarstwo szosowe: Anna Plichta zajęła 24. miejsce w jeździe indywidualnej na czas, a Maciej Bodnar był 18
Żeglarstwo - klasa RS:X Piotr Myszka po dzisiejszym dniu zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, ale do pozycji medalowej traci tylko 2 punkty, Zofia Noceti-Klepacka - jest ósma w klasyfikacji generalnej, bez większych szans na pozycje medalową - w obu przypadkach zostały 3 wyścigi + wyścig finałowy.
Żeglarstwo - klasa 49er FX: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński po dzisiejszym dniu są na 12. pozycji w klasyfikacji generalnej, Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda w klasyfikacji zajmują 10. miejsce.
Żeglarstwo - klasa 470: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wygrały oba dzisiejsze wyścigi i prowadzą w klasyfikacji generalnej.
Kajakarstwo górskie: Krzysztof Majerczak awansował do półfnału K1 z 13. wynikiem eliminacji, Aleksandra Stach zajęła 17. miejsce w elimincjach C1 i odpadła z rywalizacji.
Strzelectwo: Sandra Bernal zajmuje 19. miejsce po pierwszym dniu eliminacji w trapie.
Tenis: Iga Świątek i Łukasz Kubot wygrali w pierwszej rundzie miksta 2:0 (6:3, 7:6) i awansowali do ćwierćfinału.
Siatkówka: Polska - Wenezuela 3:1, dzięki porażce Iranu z Kanadą wyszliśmy na pierwsze miejsce w grupie.

Starty Polaków 29.07 (czwartek)
00:30 Golf Zawody mężczyzn Adrian Meronk 1. runda
01:20 Wioślarstwo Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn Jerzy Kowalski/Artur Mikołajczewski Finał B
02:00 Strzelectwo Pistolet 25 m kobiet - próba precyzyjna Klaudia Breś Eliminacje
02:00 Strzelectwo Trap kobiet Sandra Bernal Eliminacje - 2 dzień
04:00 (początek turnieju, nie podano dokładnej godziny walki) Judo Do 78 kg kobiet Beata Pacut Eliminacje
04:04 Pływanie 200 metrów stylem grzbietowym mężczyzn Radosław Kawęcki półfinał
05:05 Żeglarstwo 470 kobiet Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar Wyścigi punktowane
05:05 Żeglarstwo 49er FX Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński Wyścigi punktowane
05:15 Żeglarstwo Laser Radial kobiet Magdalena Kwaśna Wyścigi punktowane
06:05 Żeglarstwo RS:X kobiet Zofia Noceti-Klepacka Wyścigi punktowane
06:50 Łucznictwo Indywidualnie kobiety Sylwia Zyzańska vs Boari Lucilla 1/32 finału
07:30 Strzelectwo Trap kobiet ewentualnie Sandra Bernal Finał
08:20 Żeglarstwo RS:X mężczyzn Piotr Myszka Wyścigi punktowane
10:31 Łucznictwo Indywidualnie mężczyźni Sławomir Napłoszek vs WIJLER Steve 1/32 finału
12:56 Pływanie 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn Paweł Korzeniowski Eliminacje
13:01 Pływanie 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn Jakub Majerski Eliminacje
13:16 Pływanie 200 metrów stylem grzbietowym kobiet Laura Bernat Eliminacje
13:21 Pływanie 4x100 metrów stylem zmiennym sztafet mieszanych Polska Eliminacje
~11:30-13:30 Tenis ziemny Mikst Iga Świątek/Łukasz Kubot vs Vesnina / Karatsev Ćwierćfinał. Uwaga: Organizatorzy nie podali dokładniej godziny, mają grać czwarty mecz na korcie, pierwszy rozpoczyna się o 08:00 więc w zależności od tego jak długo będą trwały pojedynki nasz mikst rozpocznie swój mecz).

#tokio2020
#tokio2020polska
#polskidzienwtokio
  • 13
@pro666full: czemu tylko starty polaków, a nie normalne zestawienie z ciekawych dyscyplin? Sam zapracowany, nie mam czasu sprawdzać jakie są dzisiaj dyscypliny - wchodząc na polskie stronki z dyscyplinami do relacji online, czyli tvp.pl zostaje, są tylko wysrywy w stylu "kiedy handlowa niedziela, dzisiaj niedziela czy jest handlowa? jakie niedziele są handlowe", etc...