Wpis z mikrobloga

Decyzja o wybuchu powstała warszawskiego to najgłupsza, najbardziej destrukcyjna i najbardziej przeciwcelowa decyzja w historii polskiej polityki.

Tymczasem komendant AK w Krakowie, który przekazał centrali że ma się p.erdolić i nie zamierza urządzać podobnej bezcelowej jadki w Krakowie, jest całkowicie zapomniany w powszechnej świadomości.

Jesteśmy gdzie jesteśmy, bo gloryfikujemy własną głupotę. W tym kraju nie ceni się zdrowego rozsądku.

#historia #rakcontent #bekazprawakow #takaprawda #warszawa #krakow
Pobierz
źródło: comment_1627824758NlxNHaWziygJRoFFMHsIqh.jpg
  • 9
@czeskiNetoperek: wg mnie nie można tak zero jedynkowo podchodzić do tego tematu, kiedyś podobnie myślałem, oczywiście decyzję dotyczących były złe ale jeśli chodzi o ludzi którzy wzięli w tym udział to już sprawa nie jest taka oczywista. Poczytaj trochę dzienniki, wspomnienia ludzi z powstania czy z okresu wojny, jak wyglądało ich życie, jak im było wszystko jedno, jak życie ludzkie straciło najwyższą wartość
wg mnie nie można tak zero jedynkowo podchodzić do tego tematu, kiedyś podobnie myślałem


@paruwczak: Można. Dokładnie wiadomo jakie to miało skutki.

oczywiście decyzję dotyczących były złe ale jeśli chodzi o ludzi którzy wzięli w tym udział to już sprawa nie jest taka oczywista


@paruwczak: Ludzie mają wykonywać rozkazy. No i wykonywali. Oczywiście winne jest przywództwo.

Poczytaj trochę dzienniki, wspomnienia ludzi z powstania czy z okresu wojny, jak wyglądało ich