Wpis z mikrobloga

Mirki, myślę o kupnie nowej kamery #blackmagic Studio Camera 4k plus - rozważam wprowadzenie oferty streamów w 4k. Trochę overkill, wiem, ale chcę być futureproof przynajmniej przez te kilka lat. Za drugą kamerę będzie mi służył Panasonic GH5.
I teraz przeglądam ofertę Blackmagic do #stream, i widzę że żeby wypuścić streaming w 4k, taki switcher jak ATEM Mini czy Pro to nie wystarczy bo puszcza sygnał tylko 1080. Web Presenter 4k to też tylko rozwiązanie na jedną kamerę, a taki mikser ATEM Television Studio 4k ma wejścia tylko pod SDI.
Więc żeby puścić obraz 4k z dwóch kamer, potrzebuję miksera video za 15k plus minimum dwóch konwerterów HDMI - SDI 4k po 1,1k sztuka.

Zastanawiam się, czy nie da się wykombinować czegoś taniej. Może mirki z #filmowanie mają już ogarnięty temat?
  • 6
@Peterov: myślę o zastosowaniu dummy, docelowo chciałbym 2 studio camera ze względu na możliwość zasilania z sieci właśnie. Ten mikser wydaje się spoko, rozumiem że wpinam wtedy monitor pod mulitview i ATEM Mini do sterowania po ethernet i wszystko śmiga?

@Veaon: ta karta odpada, chcę to oferować u klienta z dojazdem więc nie ma opcji na blaszaka. Mac Pro wjeżdża na jesień. Streamdeck jest spoko jak streamujesz gierki, ja potrzebuję