Wpis z mikrobloga

  • 7
1443 + 1 = 1444

Tytuł: Dare to Lead
Autor: Brene Brown
Gatunek: Rozwój osobisty
Tłumacz: Brak
Wydawnictwo: Vermilion
Ocena: ★★★★★

Polecam omijać szerokim łukiem, książka o niczym i dla nikogo.
Przeczytałem kilkanaście tytułów z tego gatunku, jak na razie, ta jest najgorsza. Kolejna książka w stylu Kena Blancharda, autorka zorientowała się, że to bardzo dochodowy biznes i napisała książkę nie po to, żeby pomóc innym lepiej zarządzać zespołem i firmą, a dla samego napisania i zarobku.

Książka zawiera mnóstwo górnolotnych porad w stylu: wszyscy mają szanse, wystarczy powalczyć, i że przede wszystkim trzeba być wrażliwym na innych. Co oczywiście ma sens, z tą różnicą, że dobry leader będzie wiedział kiedy jego podwładni mają gorszy dzień, że coś ich trapi lub mają problemy rodzinne, bo to da się wyczuć. A jeśli jeszcze nie wiedzą jak to wyczuć, ta książka im tego nie powie, a może nawet wpuści w kompleksy, że "przecież" powinni to wiedzieć.

Jedynymi wskazówkami, które mogą się Wam przydać są te, które uzyskała dzięki rodzinie i dzieciom oraz rozdział o empatii. Faktycznie są dość przydatne. Ale też pokazują czasami, że autorka nie wciela w życie porad, które serwuje czytelnikom. W pracy jest niby bardzo zorganizowana. Ma mnóstwo organizacyjnych pomysłów usprawniających wszystkim pracę, jak karteczki zgody, notatki ze spotkań czy wyrażanie swojej opinii na kartce po to, żeby poznać zdanie wszystkich uczestników spotkania w tym samym czasie i nie pomijać zdania tych, którzy nie chcą się wypowiadać. To wszystko wygląda świetnie na papierze, bo w rzeczywistości nie zadziała.

Podam prosty przykład, wszystkie te karteczki są super pomysłem, ale wymagają od każdego uczestnika spotkania przemyślenia i przygotowania się przed przyjściem na spotkanie.
Jak to wygląda w rzeczywistości?
- 1/2 uczestników nie wie, dlaczego jest na spotkaniu,
- 1/4 zajmuje się czymś innym (choć wie, po co tu przyszła), ale ma ważniejsze rzeczy do zrobienia
- pozostała 1/4 ma określony swój cel na te spotkanie i tego się trzyma, po jego osiągnięciu kończy się ich zainteresowanie

Najgorszym rozdziałem jest zbroja (Rozdział 3), bo jest kompletnie o niczym, zawiera same oczywistości i nie wnosi nic nowego do tematu przywództwa.

Nie polecam, jeśli ktoś poszukuje dobrej książki w tym temacie, to ta książka jest najgorszym na co może trafić.
Najlepszymi natomiast są:
1. The Leadership Challenge
2. Leading matters
3. First-time manager
4. Servant leadership in action
5. Five dysfunctions of a team

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
84/100
#bookmeter #legimi #czytajzwykopem
ali3en - 1443 + 1 = 1444

Tytuł: Dare to Lead
Autor: Brene Brown
Gatunek: Rozwój ...

źródło: comment_16280641050MknJN0gobkomUVNPDIs8m.jpg

Pobierz
  • 2