Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mireczki i Mirabelki :)
W zeszłym tygodniu nic nie publikowałem, bo przemierzałem piękną Gruzję, ale dzisiaj chciałbym to nadrobić i zapraszam Was do obejrzenia kolejnego polskiego miasteczka, którym jest Żagań.
Według legendy założyła go około 700 roku Żaganna, która była córką Wandy, co nie chciała Niemca oraz wnuczką Kraka.
Zachowało się tam również kilkaset metrów murów obronnych, więc miasto jest częścią mojego cyklu "Miasta stojące murem".
Zapraszam Was do znaleziska i jeśli Was zainteresuje to kopnijcie go proszę :)

Przy okazji w przyszły czwartek ruszam w Polskę (głównie północną część lubuskiego i zachodniopomorskie) po więcej takich miasteczek :)

#antekpodrozuje #zagan #lubuskie #polska #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #architektura

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Pobierz antekwpodrozy - Dobry wieczór Mireczki i Mirabelki :)
W zeszłym tygodniu nic nie pub...
źródło: comment_16281843731xuF2vIltrXukHAlj2eM93.jpg
  • 6
@antekwpodrozy: Cześć, na wstępie chciałbym napisać, że bardzo fajnie się czyta Twoje teksty. Cieszę się, że wykorzystałeś moje niektóre sugestie (byłem trochę stronniczy, sam jestem z Niemczy XD). Po rejonie jaki opisujesz zakładam, że musisz być z województwa opolskiego. Podróżujesz gdzieś dalej? Swego czasu zjechałem całą Polskę i mogę Ci podpowiedzieć gdzie pojechać, by na pewno trafić na miasta murem stojące :D jeśli chodzi o cały Śląsk, to warto zobaczyć Paczków
@debilon: cześć, akurat jestem z Gliwic. Niemczę już odwiedziłem :)
Świebodzice mam w planach, ale bez daty, Paczków odwiedziłem. Prudnik dopisuję już do listy. W Namysłowie byłem z miesiąc temu i będę ponownie za 2 tygodnie. Nysa w planach bez daty (może jesienią). Ziębice, Strzegom, Jawor, Lubań i Bolesławiec również w planach. Kluczbork byłem, ale nie śladami murów, więc będę ponownie. Bierutów odwiedziłem z miesiac temu. Grodków zapisuję :)