Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałem tylko przypomnieć, że mylisz podstawowe pojęcia. Sex=\=gender.


@Ekspert_od_niczego: nie, to lewactwo myli podstawowe pojęcia.

O ile nie masz jakiejś genetycznej aberracji (dotyczy śladowej ilości społeczeństwa) to masz jeden z dwóch "sexów". Nie ma trzeciego "sexu", a to właśnie ten czynnik powinien decydować o tym, kim jesteś urzędowo i jakie masz prawa czy obowiązki w społeczeństwie (wcześniejsza emerytura, służba wojskowa, odpowiednie przebieralnie, kategoria płci na zawodach sportowych itp.). Przy wszystkich
@Pink_Floyd:

Nie ma trzeciego "sexu",

Gender sobie może mieć jaki chcesz.


Dokładnie o tym mówię i tego nie rozumieją psychoprawaki dając wpis taki jak wyżej.

a to właśnie ten czynnik powinien decydować o tym, kim jesteś urzędowo i jakie masz prawa czy obowiązki w społeczeństwie


Dlaczego? Po co w ogóle państwo ma dzielić obywateli na różne grupy zależnie od płci?

Płeć powinna być wykasowana z prawa i tyle. To powinna być
Płeć powinna być wykasowana z prawa i tyle. To powinna być informacja dla tych, którym to potrzebne, czyli chyba wyłącznie lekarzy.


@Ekspert_od_niczego: Chcesz żeby biologiczne kobiety startowały w zawodach sportowych razem z biologiczymi mężczyznami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To nie zdobędą za wielu medali.
@Fako: Jak się w danej społeczności utarło, że np. do duchownych nie wolno zwracać się tak samo jak do mężczyzn (czyli per "Pan"), duchowni nie mogą mieć dzieci i dostępu do kopulacji z kobietami, muszą się ubierać w specjalny sposób itd. to taki duchowny jest w zasadzie trzecią płcią.
@R187 A powiedz mi jeszcze jedną rzecz. Kiedyś wpisy użytkownika z tego konta były fajne i merytoryczne nawet dla takiego mnie prawaka, obecnie można je określić mianem wysrywów a sam użytkownik określany jest mianem dzbana. Co się stało? Gorszy czas czy ktoś zamienił się na konta?
@R187 Można, nie martw się kumplu. Przyjdzie lepszy czas, okres buntu minie i wyrośniesz ze smutnego lewactwa i będziesz normalny ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Fako: Ale na Korwina to ja głosowałem, jak byłem w liceum. To było dawno temu, więc okres prawicowca mam już za sobą akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@R187: @Ekspert_od_niczego
Gdzie niby cokolwiek pomyliłem? Gender to w ogóle nie jest płeć. Pisałem o płci.
Niczego nie mylę. "Płeć kulturowa" to nie płeć, to konstrukt kulturowy, koncepcja kulturowa. Forma tożsamości. "Płeć" jedynie w sensie potocznym, ale nie w sensie faktycznym.

Gender to nie płeć, to abstrakt który określa to, jak społeczeństwo czy indywidualna jednostka postrzega płeć.

@Ekspert_od_niczego
Nigdy nie pomyliłem tych pojęć. Nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy.
@R187: @Ekspert_od_niczego

Trzecia płeć (ang. third gender lub third sex)

O, nawet wikipedia używa terminu "third sex". Btw. używanie określenia trzecia płeć w stosunku do interpłciowości też jest błędne, bo to nie jest trzecia płeć, tylko zaburzone cechy dymorfizmu. Więcej czy mniej testosteronu, czy brak ekspresji genów w reakcji na hormony (Zespół Morissa), to też nie jest trzecia płeć. Potem motłoch chodzi i powtarza błędnie.
@wypok312

Gdzie niby cokolwiek pomyliłem? Gender to w ogóle nie jest płeć. Pisałem o płci.


Bo pisałeś, że nie ma trzeciej płci, a to pod względem biologicznym jest absolutną oczywistością dla wszystkich. To tak, jakbyś informował, że na Zachodzie odkryto nowy kontynent i nazwano go Ameryka.

Niczego nie mylę. "Płeć kulturowa" to nie płeć, to konstrukt kulturowy, koncepcja kulturowa. Forma tożsamości. "Płeć" jedynie w sensie potocznym, ale nie w sensie faktycznym.


TAK!!!
@Ekspert_od_niczego:
Bo nie ma trzeciej płci i nie jest to oczywistość.

Motłoch nie ma pojęcia co to jest płeć i jest skonfundowany. Już rozmawiałem z takim wykopkiem, twierdził że istnieje jakiś "naukowy konsensus" co do istnienia biologicznej trzeciej płci, a że miał za niskie IQ, to nie byłem w stanie mu tego wyperswadować i wytłumaczyć.
@Ekspert_od_niczego:

nie widzę żadnego sensu w takim działaniu,


To forma edukacji. Już mi się trafiły wykopki argumentujące istnienie "3 płci" na serio, w sensie biologicznym. Że niby jak ktoś ma cechy androgeniczne to właśnie to jest trzecia płeć. Naprodukowałem się wiele. Łatwiej mi obrazek wrzucić. Obrazka też pewnie nie zrozumieją, ale to i tak łatwiejsze.
stwierdziłem że wrzucają oni takie wpisy, jak ten, co wrzuciłeś ty.


Ta jasne, bo akurat psychoprawaki wiedzą co to jest mejoza, co to jest za proces. Wpisy może tak, ale bez takich obrazków. Wpis brzmiał prowokacyjnie, to jedyna zbieżność.

@Ekspert_od_niczego:
@Ekspert_od_niczego:
No dobrze, ale kiedy piszę na serio to piszę na serio. Na początku nawet katolika udawałem i trollowałem. To chyba właśnie z okresu satanizmu. A o przywilejach to była aluzja do białego przywileju, parafraza argumentacji BLM. Że jak ktoś zarabia więcej to ma przywilej.
@Ekspert_od_niczego:

więc nie dziw się, że dodałem swój wpis wyjaśniający.


Wpis wyjaśniający dodałeś przed weryfikacją tych znalezisk Mireczku. Na podstawie tego że prawaki robią podobne wpisy, nie na podstawie moich znalezisk z BLM.