Wpis z mikrobloga

Mam pytanie koreczki. W samochodzie miałem wystrzelona poduszke i chce kupić nową. Ktoś mi może podpowiedzieć jak dopasować aby była dobra ? Musi się numer zgadzać np VW polo " 6q0 880 204 h" znalazłem z takim samym numerem tylko że b na końcu. Będzie to działać? I czy musi być nie wiem czy będzie pasowała od 1.9 do 1.4 diesla czy to nie ma różnicy w ogóle ?. Tak samo w kierownicy co muszę sprawdzić aby pasowała i nie było wtopy.
#motoryzacja #airbag #volkswagen #mechanikasamochodowa
  • 15
@Texan128: Jak będzie miała taki sam numer to na nic nie musisz innego patrzeć. A w vagach często jest tak że kostka delikatnie się różni nawet w tym samym modelu z innych roczników aby nie zamieniać (kiedyś znajomy w jettcie zmieniał fotele to kostki poduszek nie pasowały).
ta z h nie będzie pasowała? Bo akurat gościu ma komplet w dobrej cenie razem z poduszką kierownicy


@Texan128: tą są te same części tylko zmieniały się co roku numery

6Q0880204H = 6QS880204 = 6QS880204A

tyle że mam 6q0 a nie 6qs chyba że pomyłkę zrobiłeś, wszystkie przeważnie się różnią tylko literka na końcu z tego modelu co szukam


Nie nie ma błędu etka tak pokazuje.

znalazłem z takim samym numerem
@Texan128: Nie trzeba odkręcać chyba nic. Odpinasz akumulator obracasz o 90 stopni. Wkładasz od strony licznika śrubokręt i ciągniesz do góry. Potem obrót 180 stopni. Po drugie stronie ten sam otwór w kierownicy jest. i masz poduszkę na kolanach. Pamiętaj, że akumulator klemę trzeba zdjąć bo kluczyki w stacyjce muszą być co by móc kręcić kierownicą.
@trzaichlac69 rozumiem ciebie ale mam stara poduszkę jeszcze w kierownicy. Poduszkę pasażerska znalazłem z takim samym numerem seryjnym i moim pytaniu chodzi o to czy poduszka kierownicy też ma jakiś numer który musi się zgadzać dokładnie tak samo. Załóżmy moja ma xxx to czy musi byc też XXX czy może być zzz oczywiście to jest przykład.
@Texan128: Poduszka o nr 6Q0880204H była montowana do 01/08/2016. Po tej dacie zmienia numer na 6QS880204. Ten numer po 01/02/2017 zmienia się 6QS880204A, aż po dzisiejszy dzień.

Fizycznie to jest ta sama rzecz nic się tam nie zmieniło. Zmiana dotyczy tylko nr części.
Jeśli miałeś 6Q0880204H to jest obojętne czy zamontujesz z takim samym numerem lub z numererm 6QS880204 lub z numerem 6QS880204A będzie każda z tych trzech pasować.

Tak samo