Wpis z mikrobloga

którędy jeździcie na Chorwację i dlaczego? 1) Czechy - Austria, Słowenia czy 2) Słowacja - Węgry. Dystans teoretycznie ten sam a przy opcji nr. 2 jest jedna winieta mniej do kupienia. #chorwacja #wykop
  • 15
@bj0rn: zależy skąd wyruszasz, ja jadę zawsze Słowacja Węgry i na Słowacji winiety nie kupuje bo tamtędy co ja jeżdżę i tak jest jakieś 40km autostrady więc normalnie landem Słowacja 2 godziny i po sprawie.
@acan123: wyjazd ze Śląska. Dystans teoretycznie ten sam. Domyślnie Google maps pokazuje trasę właśnie przez Czechy. @KurzeJajko: opcja ominięcia autostrad na Słowenii brzmi ciekawie, sprawdzę.
@dzieju41: tobie to pewnie najbardziej się będzie opłacało jechać przez Niemcy :)

@bj0rn: że Śląska to problematycznie ja bym wybrał. Jednak winieta na Słowacji i jechać przez wegry żeby jak najmniej granic przekraczać.
Nie będzie to najszybszą drogą samej trasy ale licAc ewentualne kontrolę na wszystkich granicach plus zastanawianie się jak ominąć płatne to wybrałbym opcje Słowacja Węgry.
@KurzeJajko: dziękuje. 20minut dłużej a odległość w zasadzie ta sama, chyba warto pojechać trochę dłużej a zaoszczędzić na samej winiecie. Kojarzysz jakość tej drogi którą podesłałeś?0
@bj0rn jak będziesz płacił za bramki w Chorwacji to zjeżdżaj tymi pierwszymi co są po prawej,będzie tam napisane "Bank albo Credit Card" tam jest zawsze o wiele mniejszy ruch,sam wkładasz bilet i kartę,dalej są normalne bramki z kasami i tym ich elektronicznym poborem opłat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bj0rn: Jak jedziesz ze Śląska to przez Czechy i Austrię autostradami. Zjeżdżasz w Spielfeld i krajówkami przez Słowenię (około godziny jazdy, droga fajna i super widoki). Później kieruj się w stronę Cvetlina i wracasz na autostradę po Chorwackiej stronie.