Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 32
615 053 + 1 + 2 + 1 + 2 + 101 + 66 = 615 226

Obrzydliwa pogoda. Ciężko uwierzyć, że to sierpień.

Lista atrakcji ze zdjęć:
1. Moje plecki by @Mindfock
2. Cmentarz z okresu I WŚ w Paprotkach (z ww. kolegą odwiedziliśmy jeszcze Cmentarz Wojenny na Wzgórzach Paproteckich)
3. Dwór Waldemara von Ketelhold w Baranowie z 1838 roku
4. Pałac w Notyście
5. Urokliwie położona kaplica w miejscowości Tałty nad jeziorem Tałty
6. Zatoka Skanał

#rowerowyrownik #100km

Skrypt | Statystyki
źródło: comment_1630339168vdjus0uNgNqPj1WqRfZPmL.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cezeterson: Notyst... ( ͡º ͜ʖ͡º). Przed koronasraczką jeździliśmy ze znajomymi do ich rodziny, która mieszka naprzeciwko tego pałacu. Psy dupami szczekają, ludzie jak widzą samochód to rzucają włóczniami, takie mega zadupie. Jak dla mnie jedne z lepszych urlopów w w kraju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do 3 lat wstecz pałac miał mieszkańca: starego Capa. ( ͡ ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kapitantaca: słyszałem o tym capie, mieszkał tam jak król XD Dziwne jest to miejsce. Pałac na pierwszy rzut oka stary. Jak się jednak przyjrzeć to wszystko zbudowane z cegły-pustaka... Po zagłębieniu się w temat wychodzi, że stary pałac został rozebrany, a ten w obecnej formie został postawiony 20 lat temu na starych fundamentach i porzucony, bo jak to zwykle w takich inwestycjach bywa - okazało się, że to studnia bez dna.
źródło: comment_16303549757uVErFai1ktAL6F9D5XHfx.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cezeterson: ogólnie to pół Notystu należy do jakiegoś pana ważnego że stolnicy, zapomniałem jak się typ nazywał, ale w pałacu miał być luksusowy pensjonat, ale tak jak piszesz hajsu brakło i sobie niszczeje, jak zresztą cała wioseczka - typowe tereny po PGR, zaraz obok pałacu stoją jeszcze resztki bo zabudowaniach gospodarczych - jakieś chlewnie czy stajnie, cześć szop się spaliła że 2 lata temu... I tak się żyje na tej wsi