Wpis z mikrobloga

Cześć Wam Mireczki. Piszę do Was z prośbą, otóż od 1,5 roku przeglądam tag i jestem pełna podziwu dla was, tak bardzo że sama zapragnęłam więcej jeździć. Ale do rzeczy, na wiosne 2022 roku planuję kupić sobie pierwszy "porządny" rower, dokładniej gravel. Porządny umieściłam w cudzysłowie, bo chce przeznaczyć budżet 4k, a wiem że dla wielu porządny zaczyna się od kilka razy większej kwoty.
Jaki rower doradzilibyście mi jako pierwszy? Wiem, że wielu z Was zaczynało lub jeździ nadal na decathlonowym tribanie, niektórzy jeżdzą na canyonach albo giantach. O samym tribanie też słyszałam różne opinie, choć tu wielu z Was jest chyba zadowolonym.
No i jeszcze jedna dla mnie istotna rzecz. Czy faktycznie powinnam szukać tylko w "damskich" gravelach? Czy ma to takie znaczenie, czy jest to raczej jakiś chwyt producentów? Wybór jest wówczas mocno okrojony, ale też nie chce sobie zrobić krzywdy przez niedopasowaną do mnie geometrię roweru.
Będę Wam bardzo wdzięczna za jakiekolwiek rady odnośnie modeli, które nadają się na pierwszy rower ʕʔ

#gravel
  • 11
@zona_komornika: Ile masz wzrostu? IMO geometria nie ma takiego znaczenia jak dopasowanie do niej. Większą rolę będą miały pedały i buty czy siodełko.

Poza tym pół roku cena i dostępność mogą się zmienić, dwa miesięcy temu Kross zapowiadał hucznie wielką ekspansję w 2022 roku, a teraz chodzą pogłoski, że może być kicha, bo problem z podażą może być większy niż w 2020 i 2021, nie wiadomo jak będą kształtować się ceny
@makrel_gieldowy @panato @MiQ27 : serdecznie dziękuję Wam za odpowiedzi. Skoro bardziej chodzi o dopasowanie do wzrostu (oraz siodełka i pedały, ale to można sobie zmienić) to powinnam dać radę przy moich 168 cm. Martwiłam się, że wszystkie "męskie" wersje są dla mnie niedostępne, bo z damskich to mały wybór. No to lecę szukać :D
@panato: tak tak, obejrzałam cały, ale tu mówiła o tym konkretnym modelu, myślałam że może wyda opinię ogólnie o damskich. Ale poczytałam też na paru stronach, że chyba już zatarł się podział na damskie i męskie rowery, zwłaszcza przy szosach i trekingowych, więc faktycznie będę chyba uderzać w męskie S. Dziękuje za pomoc :)